Publicitātes attēls

7. martā plkst. 11.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) notiks seminārs «Dzīves scenāriju dizains» — lekcija par radošu metožu kopumu jauniešu atbalstam, kurā aicināti piedalīties jaunatnes darbinieki, pedagogi, karjeras konsultanti, sociālie pedagogi un citi interesenti.

Ziņas Fold 6. marts, 2023

Pasākumā tiks prezentēts jaunradītais dizaina un radošās domāšanas metožu kopums, kas var palīdzēt jauniešiem izstrādāt dzīves scenārijus dažādos profesionālos virzienos un mudinātu viņus pieņemt apzinātus lēmumus par izaugsmes ceļu pēc pamatizglītības iegūšanas — turpināt mācības, apgūt profesiju vai sākt strādā. Semināra otrajā daļā notiks praktikums, kurā klātesošie Baltijas reģionālā fonda vadītājas Gintas Salmiņas un Latvijas Dizaina centra vadītājas Ditas Danosas vadībā aicināti izmēģināt vairākas projektā iekļautās dizaina un radošās domāšanas metodes.

 

Seminārā aplūkotais process ietver secīgu deviņu soļu kopumu. Pirmā daļa sastāv no trīs soļiem, kas vērsti uz radošās domāšanas prasmju attīstīšanu un praktisko pielietojumu. Otrajā daļā, kas sastāv no sešiem soļiem, jaunietis vispirms izvērtē savas personības īpašības, talantus un intereses un tad tiek mudināts radīt vīziju par savu nākotnes dzīvi un tās kvalitātes aspektiem. Tam seko zināšanu par profesijām sasaiste ar savu personību, jaunietim palīdzot apzināt iespējamos profesionālos virzienus. Kad ir apzināti vismaz trīs profesionālie virzieni un noteiktas profesiju kompetences, sākas dzīves scenāriju dizainēšanas process, vizuāli attēlojot sasniedzamo rezultātu un būtiskāko soļus virzībā uz to. Pēc dzīves scenāriju izstrādes jaunietis izvēlas prioritātes tuvākajam laikam un sagatavo darbību plānu. Metodika paredz regulāru plāna izpildes novērtēšanu ar iespēju mainīt savu izvēli.

 

Semināra noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Jāņa Straupes personālizstādi «Ne–lietas». Jānis Straupe savā daiļradē spēj apvienot apbrīnojamu amatniecības kvalitāti ar kompleksi inovatīvu radošo domāšanu, transformējot Latvijas amatniecības un dizaina praksē tik populāro un tradicionālo kokmateriālu oriģinālā vēl neredzētā veidā.

 

Programma:

  • 11.00–11.45 — radošās domāšanas metožu kopuma «Dzīves scenāriju dizains» prezentācija. Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa un Baltijas Reģionālā fonda vadītāja Ginta Salmiņa;
  • 11.45–14.00 — Prakstiskā daļa. «Dzīves scenāriju dizains» radošo metožu apguve patstāvīgai lietošanai;
  • 14.00–14.15 — Jautājumu un atbilžu sesija. Sertifikātu izsniegšana dalībniekiem.
  • 14.15 – 15.00 — Ekskursija Jāņa Straupes personālizstādē «Ne–lietas».

Uz pasākumu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā aicināts ikviens interesents. Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Vietu skaits ierobežots. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Pasākums tiek organizēts Latvijas Dizaina centra īstenotā «Erasmus+» stratēģiskās partnerības projektā «Dizaina un radošās domāšanas attīstīšanas instrumentārijs». Metožu kopums tapis kopā ar partneriem no Igaunijas, Dānijas, Igaunijas un Latvijas: Igaunijas Dizaina centru, uzņēmumu «Agerholm FLOK» (Dānija) un Baltijas Reģionālo fondu (Latvija).