Ilustrācija — Kirils Kirasirovs

Sākusies Latvijas Dizaina gada balvas 2023 otrās kārtas vērtēšana, kurā starptautiska fināla žūrija iepazīsies ar 59 nominantu darbiem, lai no tiem izvirzītu konkursa finālistus, kuri tiks paziņoti mediju pasākumā 31. maijā. Pirms apbalvošanas ceremonijas, kas norisināsies 2. jūnijā, gaidāmas arī fināla žūrijas lekcijas un publiskas izvirzīto finālistu prezentācijas.

Ziņas Fold 19. maijs, 2023

Latvijas Dizaina gada balvai 2023 kopumā tika iesniegti 159 darbi, kas ir līdz šim lielākais pieteikto darbu skaits augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā. Dalībai Latvijas Dizaina gada balvas 2023 konkursa otrajā kārtā atlases žūrija izvirzīja 59 darbus. Konkursa otrajā kārtā fināla žūrija vērtēs nominantus un izvirzīs finālistus, kā arī lems par katras kategorijas uzvarētāju un Latvijas Dizaina gada balvas «Grand prix» ieguvēju. Konkursa otrā kārta noslēgsies ar Dizaina gada balvas 2023 apbalvošanas ceremoniju 2023. gada 2. jūnijā kinoteātrī «Splendid Palace».

Fināla žūrija

Fināla žūrijā strādās septiņi pieredzējuši dizaina profesionāļi. Līdzās Latvijas pārstāvjiem darbus vērtēs arī trīs ārvalstu viesi, kuri pārstāv dažādas dizaina jomas:

  • Audrone Drungilaite (Audronė Drungilaitė, Viļņa, Lietuva) — produktu dizainere, Viļņas Mākslas akadēmijas Inovāciju centra direktore,
  • Brigita Bula — biroja «Brigita Bula arhitekti» vadošā arhitekte un Latvijas Arhitektu savienības padomes locekle,
  • Emīls Romāns Frūge (Emil Roman Frøge, Kopenhāgena, Dānija) — dizainers,  aģentūras «Archival Studies» partneris un radošais direktors,
  • Ingūna Elere — vadošā dizainere dizaina studijā «H2E», Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, SEGD Riga Chapter līdzdibinātāja,
  • Kristaps Šteimanis — mākslinieciskais direktors digitālā dizaina, konsultāciju un izstrādes uzņēmumā «Cube»,
  • Liene Drāzniece — grafikas dizainere, kosmētikas uzņēmuma «Madara Cosmetics» līdzdibinātāja un vadošā dizainere,
  • Maiks Bonds (Mike Bond, Londona, Lielbritānija) — dizaina stratēģis, aģentūras «Bond and Coyne» līdzdibinātājs un direktors.

Fināla žūrija ir sākusi iepazīšanos ar darbiem neklātienē. Tai sekos darbs klātienē, lai izvirzītu konkursa finālistus un lemtu par katras kategorijas uzvarētāju un «Grand prix» ieguvēju. Fināla žūrijai ir obligāta visu finālā iekļuvušo darbu apskate klātienē vai to prezentāciju noskatīšanās.

 

Fināla žūrija vērtēs iesniegtos darbus atbilstoši konkursa nolikumā definētajiem vērtēšanas kritērijiem, katram no tiem piešķirot no viena līdz desmit punktiem. Latvijas Dizaina gada balvas 2023 uzvarētāji tiks noteikti piecās kategorijās: produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi. Katrā kategorijā tiek pasniegta viena galvenā balva. Latvijas Dizaina gada balvas «Grand prix» tiek pasniegta vienam no pieciem kategoriju uzvarētājiem. Tās ieguvējs saņems Latvijas Republikas Kultūras ministrijas naudas balvu — 2000 EUR (ieskaitot nodokļus). Katrs LDGB finālists saņems finālista diplomu.

Pasākumi

Ikviens interesents aicināts Latvijas Dizaina gada balvas 2023 fināla norises pasākumiem, kuros būs iespējams klātienē satikt fināla žūrijas ekspertus un noklausīties viņu prezentācijas par dizaina jomas aktualitātēm, kā arī dzirdēt konkursa finālistu publiskās prezentācijas, uzdot jautājumus un apspriest interesējošās tēmas.

LDGB 2023 finālistu paziņošana

31. maijā plkst. 15.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

Dizaina pavasaris — LDGB 2023 fināla žūrijas ekspertu pieredzes prezentācijas

31. maijā plkst. 16.00–18.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

LDGB 2023 finālistu prezentācijas

1. jūnijā plkst. 15.00–18.00 kinoteātrī «Splendid Palace»

LDGB 2023 apbalvošanas ceremonija

2. jūnijā plkst. 19.00 kinoteātrī «Splendid Palace»

 

Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Konkursu no 2022. līdz 2025. gadam rīko Latvijas Dizaina centrs.