Ilustrācija — FOLD

«Jaunā Eiropas Bauhaus» Latvijas kontaktpunkts, Kultūras ministrija un Latvijas Zinātnes padome aicina arhitektus, kultūras mantojuma speciālistus, zinātniekus, attīstības plānotājus, pašvaldību, NVO, izglītības iestāžu, uzņēmumu un citu organizāciju pārstāvjus uz semināru par ES finansējumu vietu un kopienu transformācijai. Seminārs notiks 23. maijā no plkst. 14.00 līdz 17.00 Dailes teātra Mazajā zālē Rīgā.

Ziņas Fold 15. maijs, 2023

Semināra pirmajā daļā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar aktuālajiem ES programmu «Apvārsnis Eiropa» un «Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības» (CERV) finansējuma konkursiem kultūras mantojuma atjaunošanai, iekļaujošas sabiedrības un dzīves vides veidošanai, pilsētas pārtikas sistēmu plānošanai, ilgtspējīgai kokmateriālu izmantošanai būvniecībā, iedzīvotāju līdzdalībai un pilsētu sadraudzības projektiem.

 

Semināra otrajā daļā uzstāsies arhitekti ar pieredzes stāstiem par projektiem novārtā atstātās vietās. Tiks demonstrēti trīs dažādi mantojuma un pilsētvides atjaunošanas projekti, katrs atklājot trīs atšķirīgu pušu iniciatīvas. Zane Tetere–Šulce (OAD) stāstīs par VEF kvartāla izveidošanu bijušajā industriālajā teritorijā (attīstītājs Māris Albergs, «VEF kvartāls»). Marta Kotello (Grīziņkalna apkaimes biedrība) uzstāsies ar personisko un iedzīvotāju iniciatīvu Tallinas ielas pārveidē. Miķelis Putrāms («MADE arhitekti») savukārt iepazīstinās ar Dailes teātra publiskās ārtelpas transformācijas projektu (pasūtītājs — Rīgas domes Īpašuma departaments un Valsts nekustamie īpašumi). Semināru noslēgs īsa arhitektūras pastaiga pa Dailes teātra publisko zonu un priekšlaukumu ar semināra kuratori Ievu Zībārti un Miķeli Putrāmu.

Programma

13.30–14.00

 • Ierašanās un reģistrācija

14.00–15.00

 • Ievadvārdi
  Elita Zondaka, Latvijas Zinātnes padomes Starptautiskā departamenta direktore
 • «Apvārsnis Eiropa» finansējums kultūrai, arhitektūrai un dizainam
  Darja Aksjonova, Latvijas Zinātnes padome
 • «Apvārsnis Eiropa» finansējums dzīves telpas un kopienu veidošanai, koksnes izmantošanai būvniecībā un ilgtspējīgas pārtikas sistēmas izveidei pilsētās
  Aiga Salmiņa, Latvijas Zinātnes padome
 • CERV finansējums Eiropas vēstures atcerei un iedzīvotāju līdzdalībai
  Zane Meļķe, Kultūras ministrija
 • CERV finansējums vienlīdzības veicināšanai un pilsētu sadarbībai
  Agnese Rubene, Kultūras ministrija

15.00–15.30

 • Starpbrīdis. Kafija, jautājumi, tīklošanās

15.30–16.30

 • VEF kvartāls. Industriālā mantojuma atjaunošana biznesam un kultūrai
  Arhitekte Zane Tetere–Šulce, OAD
 • Arhitekts — iedzīvotājs un apkaimes aktivizētājs
  Arhitekte Marta Kotello, Grīziņkalna apkaimes biedrība
 • Dailes teātra priekšlaukuma transformācija
  Arhitekts Miķelis Putrāms, «MADE arhitekti»

16.30–17.00

 • Arhitektūras pastaiga ar Ievu Zībārti un Miķeli Putrāmu

 

 

Lai piedalītos seminārā, jāreģistrējas. Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās anketa pieejama šeit.

 

Seminārs notiks 2023. gada 23. maijā no plkst. 14.00–17.00 Dailes teātra Mazajā zālē Rīgā, Brīvības ielā 75.

 

Semināra kuratore un moderatore ir Ieva Zībārte («Jaunais Eiropas Bauhaus», Latvijas Arhitektu savienība). Semināru organizē Latvijas Zinātnes padome partnerībā ar «Jaunā Eiropas Bauhaus» Latvijas kontaktpunktu, Latvijas Arhitektu savienību un Kultūras ministriju.

 

Arhitekti par piedalīšanos seminārā saņems divus kompetences paaugstināšanas kredītpunktus formālās izvēles pasākumu sadaļā (nepieciešama reģistrācija un paraksts par dalību klātienē). Dati par sertificēto arhitektu dalību tiek iesniegti BIS, nesertificētie arhitektie saņems apliecinājumus.

 

Seminārā aicināti piedalīties arī citi interesenti — projektu īstenotāji un pasūtītāji no pašvaldībām, NVO, izglītības iestādēm un citām organizācijām, kā arī arhitektūras, ainavu arhitektūras un dizaina studenti.

 

«Jaunais Eiropas Bauhaus» ir vides, ekonomikas un kultūras stratēģiskā iniciatīva, kas savieno dizainu, ilgtspēju, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus. Eiropas zaļā kursa tēmas ir tīra enerģija, energoefektivitāte, vieda mobilitāte, piesārņojuma likvidēšana, tīra pārtika un bioloģiskā daudzveidība.

 

«Jaunā Eiropas Bauhaus» Latvijas kontaktpunkts ir izveidots ar Kultūras ministrijas atbalstu, lai stimulētu Latvijas līdzdalību iniciatīvā un starpnozaru sadarbību. Latvijas kontaktpunkts ir daļa no kontaktpunktu tīkla visās ES dalībvalstīs.