Mākslas muzeju Jauniešu kluba 5. sezonas dalībnieki 2022.–2023. gadā. Foto — Kristiāna Zelča

Mākslas muzeju Jauniešu klubs ir Izglītības programma, kas iepazīstina skolas un studiju vecuma jauniešus no 15 gadu vecuma ar kultūras un mākslas nozarēm, vienlaikus izceļot un attīstot katra dalībnieka individuālās prasmes un iemaņas. Kluba dalībniekiem būs iespēja satikt dažādu radošo jomu pārstāvjus, kā arī gūt ieskatu kultūras procesu vadībā. Pieteikšanās — līdz 10. septembrim.

Ziņas Fold 4. septembris, 2023

6. sezonā Mākslas muzeju Jauniešu klubs (MMJK) piedāvā programmu, kas noritēs no 2023. gada septembra līdz 2024. gada jūnijam. Kluba mērķis ir ne vien atklāt jauniešiem kultūras daudzveidību, bet arī apzināt tiem savas profesionālās nākotnes perspektīvas un radošās attīstības iespējas. Programmas laikā dalībnieki satiks radošo industriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, viesosies reklāmas aģentūrā, strādās roku rokā ar māksliniekiem, diskutēs par kuratora darbu, kolekciju saglabāšanu, mākslas kritiku, kā arī ieskatīsies muzeja dzīves aizkulisēs, tādējādi daudzpusīgi iepazīstot Latvijas mākslas vidi. Jaunās sezonas laikā īpaši tiks akcentēta aktīva līdzdalība kultūras procesu organizēšanā un projektu vadībā — Mākslas muzeju Jaunieša kluba dalībnieki ar MMJK koordinatoru atbalstu veidos atvērtas un interaktīvas norises jauniešiem.

«Mākslas muzeju Jauniešu klubs ļauj iepazīt Rīgu no pavisam cita skatpunkta un pietuvoties mākslas pasaulei. Šeit tā vairs nav nesasniedzama — tuvplānā redzi cilvēku stāstus un aizkadrus. Bezgala vērtīgi ikvienam, kas vēlas piedzīvot un izdzīvot mākslu!» saka Elīza, MMJK 5. sezonas dalībniece. Savukārt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izglītības programmu kuratore Lilita Pudule uzsver, ka dalība klubā palīdz jauniešiem arī labāk izprast un apzināties savu nākotnes studiju, profesiju un darba vietu iespējas: «Varam lepoties, ka bijušo un esošo dalībnieku vidū ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, arhitektūras un dizaina studenti ASV un Lielbritānijā, mākslas nozares darbinieki, jaunie aktieri, dzejnieki un rakstnieki.»

 

Programma mākslas muzejos tika uzsākta 2017. gadā, tās dalībniekiem īstenojot daudzveidīgas un radošas idejas, kā arī sadarbojoties ar dažādām Latvijas kultūras organizācijām un profesionāļiem. Jauniešu kluba iesaisti muzeja dzīves lielākajos notikumos raksturo tādi pasākumi un akcijas kā specializētas norises lielāko izstāžu laikā, drukātu un elektronisku izdevumu radīšana, «Spotify» atskaņošanas sarakstu izveide, aktivitāšu organizēšana Muzeju nakts un Starptautiskās muzeju dienas programmām, Jauniešu kluba ceļveža izveide vai performances jauno mākslinieku izstādēs. Programmas pārstāvji piedalījušies arī Hospitāļu ielas svētkos, sarunu festivālā «Lampa», festivālā «Laba Daba», kā arī veidojuši savu izstādi «How to #Bērnība» Daugavas stadionā.

 

Lai pieteiktos dalībai Mākslas muzeju Jauniešu klubā, līdz 10. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa. Plašāka informācija par programmu — LNMM mājaslapā. Sekot līdzi programmas jaunumiem iespējams Mākslas muzeju Jauniešu kluba Instagram kontā.