Publicitātes attēls

Latvijas jaunie un topošie modes dizaineri līdz 10. novembrim aicināti pieteikt savas kolekcijas konkursam «Modes Manifestācija 2023». Modes dizaina studentiem tā ir iespēja jau studiju procesa laikā gūt praktisku pieredzi, zināšanas un prasmes, kā arī saņemt vērtīgas balvas.

Ziņas Fold 23. oktobris, 2023

Konkursa «Modes Manifestācija» mērķis ir plašākai sabiedrībai atklāt un popularizēt jaunos dizainerus. Konkurss dod iespēju gūt pieredzi, patstāvīgi īstenojot kolekcijas sagatavošanas un demonstrēšanas ciklu, lai nākotnē piedalītos industrijas profesionāļu rīkotajās modes skatēs. Dalība konkursā veicina jauno dizaineru tālāko attīstību un ātrāku integrēšanos modes industrijā, zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī nodrošina praktisku atbalstu kolekcijas komercializācijas, specializētu kursu, publicitātes u.c. veidos.

 

Konkursam var pieteikties modes dizaina vai modes tehnikas programmas vidējā profesionālā, bakalaura vai maģistra līmeņa studenti, vai 2022./2023. akadēmiskajā gadā studējušie. Izrādot atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, konkursā līdz ar Latvijas iedzīvotājiem var pieteikties arī Ukrainas izglītības iestāžu studējošie un absolventi, kuri uzturas Latvijā pēc 2022. gada 24. februāra.

Konkursam var pieteikt vīriešu, sieviešu vai arī jaukta tipa «gatavs valkāšanai» modes dizaina kolekcijas, kas radītas ne agrāk kā 2022. gadā. Atlasē prioritāte tiks dota kolekcijām, kas piedāvā novitāti piegriezumos, konstrukcijās, faktūrās, izstrādes tehnikās un kompozīcijā un kolekcijām, kam ir komerciāls potenciāls, un kurās ņemti vērā ilgtspējas aspekti.

 

Pieteikumu vērtēšana notiks trīs kategorijās — vidējā izglītība, bakalaura studijas un maģistra studijas — atbilstoši studējošā izglītībai. No kategoriju uzvarētāju vidus tiks nominēts viens Grand Prix ieguvējs. Kategoriju dalījuma mērķis ir izcelt labāko sniegumu katrā izglītības pakāpē, radot godīgu sāncensību konkursantu starpā, un iedrošināt dažādu izglītības līmeņu jauniešus nenobīties no dalības konkursā.

Konkursa finālisti tiks paziņoti 15. novembrī. Dalībnieku kolekcijas konkursa finālā vērtēs žūrija, kurā tiks pārstāvēti modes dizaineri, modes preču iepircēji, apģērbu ražošanas eksperti un modes izdevumu redaktori. Žūrijas priekšsēdētāja arī šogad būs profesore un modes žurnāliste Ļuba Popova (Liubov Popova) no Milānas Jaunās mākslas akadēmijas.

 

Visiem konkursa dalībniekiem būs unikāla iespēja papildināt savas zināšanas praktiskos semināros par modes industrijas aktualitātēm, kā arī saņemt mentoringu kolekcijas satura kopuma sagatavošanai finālam. Konkursa uzvarētāji iegūs 500 eiro stipendiju kolekcijas komercializācijai, iespēju apmeklēt divu nedēļu modes mārketinga un menedžmenta kursu Milānas Jaunajā mākslas akadēmijā, publikācijas žurnālos «Lilit Look», «Pastaiga» un citos medijos, kā arī speciālās balvas.

 

Pieteikties konkursam iespējams līdz 10. novembrim. Pieteikuma anketa un plašāka informācija par konkursu — Latvijas Dizaina centra mājaslapā.