Publicitātes attēls

Šodien, 1. februārī, ar Rozes Stiebras filmas «Sirds likums» pirmizrādi sākas Nacionālās kino balvas «Lielais Kristaps» pasākumu programma, kas kulmināciju piedzīvos svētdienas vakarā, 4. februārī, ar balvu pasniegšanas ceremoniju. Šajās dienās gaidāmas pirmizrādes, bezmaksas nominēto filmu seansi un filmu skate tiešsaistē.

Ziņas Fold 1. februāris, 2024

«Lielo Kristapu» atklās Latvijas animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunās filmas «Sirds likums» pirmizrāde šodien, 1. februārī, plkst. 18.00 kinoteātrī «Splendid Palace». Filma nominēta balvai četrās kategorijās, tajā skaitā arī kā labākā animācijas filma. «Sirds likums» veidots «Studijā Lokomotīve» pēc novelista Jāņa Ezeriņa darba «Jaunais likums» un tapis sadarbībā ar gleznotāju Aleksandru Naumovu. Krāšņā un krāsainā pasaka stāsta par Princesi, kas, saņēmusi neparastu dāvanu no Svešinieka, aizbēg no mājām, tā izraisot notikumu virpuli, kura galvenais vēstījums, kā norāda režisore, izrādīsies par to, cik svarīgi ir saprast savas jūtas un nebaidīties no tām.

Savukārt 2. februārī sadarbībā ar studiju «Griffonmark» kinoteātrī «Splendid Palace» tiks pirmizrādīta Reiņa Ūbeļa psiholoģiskā šausmu filma «Dragūni». Filma saņēmusi labākās debijas filmas nomināciju. Filmas «Dragūni» notikumu centrā ir topošo vecāku, Pāvela un Sabīnes, nonākšana kādā veca meža ieskautā muižā, kurā saimnieko noslēpumainie Dragūnu dzimtas pārstāvji. Pēc neveiksmīga mēģinājuma tikt no groteskā meža prom abi attopas atpakaļ muižā brīdī, kad Sabīnei ir sākušās dzemdības.

 

No 1. līdz 3. februārim norisināsies «Lielā Kristapa» lielā skatīšanās — iespēja bez maksas noskatīties vairākas no balvai nominētajām filmām. Īsfilmu seansi notiks ceturtdienas un piektdienas vakaros kinoteātrī «Splendid Palace», bet pilnmetrāžas filmām veltīta būs sestdiena. 3. februārī no rīta, plkst. 10.30, «Splendid Palace» mazajā zālē notiks animācijas filmas «Lielais Indriķis» seanss mākslinieka un producenta Māra Putniņa piemiņai. Kinoteātra mazajā zālē visas dienas garumā būs skatāmas balvai nominētās pilnmetrāžas spēlfilmas — «Mātes piens» (rež. Ināra Kolmane), «Mana brīvība» (rež. Ilze Kunga–Melgaile), «Saule spīd 24 stundas» (rež. Juris Poškus), «Elpot zem ūdens» (rež. Ronalds Mežmačs), «Neredzamā cīņa» (rež. Rainers Sarnets), «Bezkaunīgie» (rež. Aiks Karapetjans). Savukārt Kinoteātrī «K.Suns» sestdienā varēs iepazīties ar pilnmetrāžas dokumentālajām filmām — «Viss būs labi» (rež. Staņislavs Tokalovs), «Mēs tikai tagad sākam» (rež. Marta Herca), «Ilģuciema māsas» (rež. Elita Kļaviņa), un «Austrumu fronte» (rež. Vitālijs Manskis, Jevhens Titarenko). Pilna lielās skatīšanās programma — «Lielā Kristapa» mājaslapā. Uz visiem seansiem, izņemot pirmizrādes, ieeja ir brīva. Organizatori aicina ieņemt vietas laicīgi, jo zālēs vietu skaits ir ierobežots.

Nacionālā Kino centra vietnē «Filmas.lv» līdz 6. februārim bez maksas var skatīties 12 filmas divos tematiskos blokos — sešas filmas, kurās strādājusi «Lielā Kristapa» Mūža balvas laureāte, kinomāksliniece Ieva Romanova, un sešas iepriekšējā gadā apbalvotās «Lielā Kristapa» labākās filmas. Trīs no portāla programmā iekļautajām filmām — «Bille», «Janvāris» un «Mans laulību projekts» būs pieejamas tikai vienu dienu — sestdien, 3. februārī.

 

Nacionālās kino balvas «Lielais Kristaps» ceremonija notiks 4. februāra vakarā. Tā šogad tiks veidota kā multimediāla izrāde, kas atklās skatītājiem filmu veidošanas aizkulises. Svinīgajā ceremonijā Dailes teātrī pasniegs balvas labākajām filmām un filmu nozares profesionāļiem, kā arī īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas un balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā. Skatītāji to varēs vērot Latvijas Televīzijas un portāla «LSM.lv» tiešraidē, kas sāksies plkst. 21.05.

 

Nacionālo kino balvu «Lielais Kristaps» rīko biedrība «Latvijas Kinematogrāfistu savienība» sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, Latvijas Mobilais telefons un «Hannu Pro». Sadarbības partneri— Dailes teātris, «BB Rental», Splendid Palace, LKA Nacionālā filmu skola, «K. Suns», Latvijas Nacionālais arhīvs, «Pernod Ricard Latvia», LKA Rīgas Kino muzejs, «Valmiermuiža»,« Ādažu čipsi», «Mitto Events».