Rīgas pašvaldības vizuālā identitāte — «Overpriced»

Līdz 31. maijam rīdziniekiem ir iespēja iesniegt projektus savas apkaimes attīstībai un labiekārtošanai līdzdalības budžeta projektu konkursam. Pašvaldība īstenos visvairāk iedzīvotāju balsis saņēmušos projektus, kas uzlabos apkārtējo vidi ilgtermiņā. Kopējais pašvaldības finansējums līdzdalības budžetam 2024. gadā ir 700 000 eiro. Viena projekta īstenošanai pašvaldība piešķirs līdz 100 000 eiro. Lai veiksmīgāk sagatavotos projektu iesniegšanai, notiks četras līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīcas.

Ziņas Fold 21. marts, 2024

Konkursa mērķis ir dot iespēju iedzīvotājiem pašiem lemt par pilsētas budžeta daļas izlietojumu un uzlabot publisko vidi savā apkaimē, savukārt pašvaldībai gūt atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem. Projektu pieteikumus dalībai Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursā var iesniegt Rīgā dzīvesvietu deklarējuši iedzīvotāji no 16 gadu vecuma un Rīgā reģistrētas nevalstiskās organizācijas. Katra persona vai nevalstiskā organizācija var pieteikt vienu ideju. Konkursa dalībnieki aicināti iesniegt projektus, kuri uzlabos apkārtējo pilsētvidi, kurus var īstenot uz pašvaldībai piederošas zemes, kā arī tiem nav komerciāla vai reliģiska rakstura.

Radošās darbnīcas

 

Lai palīdzētu iedzīvotājiem sagatavot kvalitatīvus projektu pieteikumus, pašvaldība organizē četras līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīcas. Radošajās darbnīcās iedzīvotāji varēs konsultēties ar pašvaldības speciālistiem par sava projekta īstenošanas iespējām, uzzināt visu par projekta pieteikuma aizpildīšanu, tajā skaitā tāmes sagatavošanu, kā arī satikt domubiedrus, ar kuriem kopā nonākt pie vislabākās projekta idejas savai apkaimei.

  • Teikā — 27. martā plkst. 17.30–20.30 NVO namā Ieriķu ielā 43A.
  • Imantā — 3. aprīlī plkst. 17.30–20.30 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā «Imanta», Anniņmuižas bulvārī 29.
  • Āgenskalnā — 17. aprīlī plkst. 17.30–20.30 Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā E. Smiļģa ielā 46.
  • Sarkandaugavā — 24. aprīlī plkst. 17.3–20.30 bērnu un jauniešu centrā «Laimīte» Sarkandaugavas ielā 24.

Lai piedalītos kādā no radošajām darbnīcām, interesenti aicināti iepriekš reģistrēties.

Pieteikumu iesniegšana

 

Konkursa pieteikumi elektroniski tiks pieņemti līdz 31. maija plkst. 12.00, aizpildot projekta pieteikuma veidlapu un iesniedzot to Rīgas pašvaldības mājaslapā vai nosūtot uz e–pastu konkurss.apkaimes@riga.lv. Pieteikumus iespējams iesniegt arī klātienē līdz 31. maija plkst. 12.00 Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra (RAIC) punktos Eduarda Smiļģa ielā 46, Daugavpils ielā 31, Gobas ielā 6A, Ieriķu ielā 43A un Brīvības ielā 49/53. Pirms projekta pieteikuma iesniegšanas, iesniedzējam iespējams saņemt papildu informāciju par projekta īstenošanai izvēlēto zemesgabalu, kā arī uzdot citus precizējošus jautājumus, rakstot uz augstākminēto.

 

Pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām, konkursa vērtēšanas komisija izvērtēs projektu īstenošanas iespējas atbilstoši kompetento institūciju atzinumiem. Potenciāli īstenojamie projekti oktobrī tiks nodoti iedzīvotāju balsojumam. Īstenoti tiks tie projekti, kuri saņems lielāko iedzīvotāju balsu skaitu.

 

Plašāka informācija par konkursu — Rīgas pašvaldības mājaslapā.

 

Pērn konkursā kopā tika saņemti 48 projektu pieteikumi, bet iedzīvotāju balsojumam tika nodoti 30 projekti. Par tiem laikā no 1. oktobra līdz 31. oktobrim iedzīvotāji balsoja 33371 reizi, atbalstot desmit projektu īstenošanu. Līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursu Rīgas dome rīko kopš 2019. gada, kopā piecos konkursa norises gados atbalstīti 46 iedzīvotāju iesniegtie projekti. Rīga 2019. gadā bija pirmā pašvaldība Latvijā, kas ieviesa līdzdalības budžetu. Jaunais Pašvaldību likums paredz, ka līdzdalības budžets visās pašvaldības obligāti ieviešams no 2025. gada.