Ilustrācija — FOLD

Latvijas Arhitektu savienība no līdz 21. jūnijam aicina pieteikt darbus 2024. gada Latvijas Arhitektūras gada balvai — ikgadējā konkursā ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras sasniegumus un stimulēt augstvērtīgas arhitektūras attīstību. Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.

Ziņas Fold 23. aprīlis, 2024

Tāpat kā citus gadus Latvijas Arhitektūras gada balvas (LAGB) vietējā atlases un starptautiska fināla žūrija divās kārtās izskatīs divu veidu darbus — objektus (pabeigtus un ekspluatācijā nodotus darbus) un procesus (pētījumus, publikācijas, izglītojošus un cita veida arhitektūras notikumus). Saskaņā ar konkursa nolikumu žūrija vērtēs darbus pēc Davosas būvkultūras kvalitātes sistēmas, kas piedāvā astoņus kvalitātes kritērijus: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

 

Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija:

  • Miķelis Putrāms, arhitekts, arhitektu biroja «MADE arhitekti» līdzdibinātājs LAGB 2023 Grand Prix laureāts un žūrijas priekšsēdētājs;
  • Linda Krūmiņa, arhitekte, «MADE arhitekt»” līdzdibinātāja, LAGB 2023 Grand Prix laureāte;
  • Juris Poga, arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības padomes loceklis, vairākkārtējs LAGB laureāts;
  • Dagnija Smilga, arhitekte un kuratore, studijas «Ēter» līdzdibinātāja, LAGB 2022 Grand Prix laureāte;
  • Sandis Voldiņš, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis, bijušais Kultūras ministrijas valsts sekretārs;
  • Jānis Šiliņš, būvinženieris, «Citrus Solutions» projektu vadītājs;
  • Ilze Martinsone, Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore, publiciste.

 

Pieteikt darbus LAGB konkursam iespējams līdz 21. jūnijam, savukārt agrā pieteikšanās ar zemāku dalības maksu atvērta līdz 31. maijam. Balvas finālisti un starptautiskās žūrijas sastāvs tiks izziņoti šī gada augustā. Balvas pasniegšanas ceremonija plānota 18. oktobrī.

 

Konkursa nolikums — Latvijas Arhitektūras savienības mājaslapā.

 

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, LAGB Lielā partnera «Tikkurila», kā arī «Knauf» un Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses atbalstu.