Foto — Kristīne Krauze–Slucka

Jau otro gadu laikmetīgās fotogrāfijas platforma ISSP piedāvā radošās fotogrāfijas darbnīcas–plenērus Latvijas laukos. Šovasar norisināsies četras radošās darbnīcas, kas sniegs iespēju iedvesmoties, eksperimentēt, paplašināt savu māksliniecisko rokrakstu un attīstīt izpratni par fotogrāfiju, piedzīvojot koncentrētu radošo procesu kopā ar zinošiem Latvijas un ārvalstu pasniedzējiem. Plenēri notiek īpaši izvēlētās lokācijās dažādos Latvijas reģionos.

Ziņas Fold 15. maijs, 2024

Portrets caur augiem

Darbnīca «Portrets caur augiem» («Portrait Through Plants») ar pieredzējušiem māksliniekiem un pasniedzējiem no Ņūorleānas — Kristinu Molinu (Cristina Molina) un Džonatanu Treviesu (Jonathan Traviesa) — norisināsies 7.–9. jūnijā Laidu muižā, Kuldīgas novadā. Darbnīcas fokusā būs fotoportretu sēriju radīšana, izmantojot augus kā informācijas un iedvesmas virzītājspēku. Plenēra laikā notiks lekcijas, augu meklēšana dabā un inscenētas fotosesijas, radot augu iedvesmotus simboliskus un konceptuālus portretus.

Zaļā fotogrāfija: attēls bez kameras

Darbnīcā «Zaļā fotogrāfija: attēls bez kameras» ar mākslinieci Kristīni Krauzi–Slucku, kas notiks 12.–14. jūlijā, «Today I Learned» jeb TIL rezidencē Valdemārpilī, būs iespēja pievērsties vēsturiskai un taktilai attēlu veidošanas praksei, iepazīstot vairākas foto attēlu veidošanas tehnikas bez kameras— hlorofila druku uz augu lapām, antotipiju un cianotipiju (attēla veidošanu vai pārnesi uz emulsijas noklāta papīra). Dalībnieki ļausies intuitīvi radošam procesam un brīvdabas eksperimentiem, lai nonāktu pie unikāliem pašu veidotiem attēliem.

Into the Wild: dabas fotogrāfija

Darbnīca «Into the Wild: dabas fotogrāfija» ar pazīstamo dabas un piedzīvojumu fotogrāfu Kārli Buškevicu norisināsies 16.–18. augustā Līču skolā, Valmieras novadā. Dodoties ekspedīcijās pa Salacas mežonīgo apkārtni, dalībnieki izzinās dabas ainu un parādību fotografēšanas procesu no plānošanas līdz īstenošanai, kā arī attīstīs prasmes iemūžināt dabu, veidojot savu attēlu kolekciju ar Salacas ielejā piedzīvoto.

Fotogrāfija kā radīšanas instruments

Noslēdzošā darbnīca «Fotogrāfija kā radīšanas instruments» («Photography as a Tool for Creation») ar itāļu fotogrāfi un mākslinieci Saru Palmjēri (Sara Palmieri) notiks 23.–25. augustā Laidu muižā, Kuldīgas novadā. Tajā dalībnieki tiks aicināti pētīt fotogrāfiju kā radīšanas līdzekli, izmantojot instalācijas, skulptūras un performatīvus elementus. Spontāni mijiedarbojoties ar atrastiem materiāliem, pašu ķermeni kā objektu un apkārtējo dabu, dalībnieki radīs jaunus realitātes scenārijus, atklājot saiknes ārpus ikdienā ierastās pasaules uztveres.

 

Radošās fotogrāfijas darbnīcas ir atvērtas visiem fotogrāfijas un vizuālas mākslas interesentiem ar pamata tehniskām iemaņām fotogrāfijā. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikumi tiek pieņemti līdz grupas ir pilnas. Plašāka informācija par nodarbībām un pieteikšanās — ISSP Skolas mājaslapā.