Attēls — Kevins Kaļāns

Trešdien, 15. maijā, ar svētku programmu tiks atklāta Vidzemes tirgus jaunā sezona, kuru ievadīs «Rīgas namu» rīkota diskusija par Vidzemes tirgus attīstību. Pētniecības, studiju darbu un dizaina ieceru prezentācija notiks plkst. 15.00–16.30 Vidzemes tirgus Piena paviljonā. Diskusijas dalībniekiem būs iespēja ne tikai uzzināt Vidzemes tirgus attīstības aktualitātes, bet arī iepazīties ar iniciatīvām aprites ekonomikā un energoefektivitātē.

Ziņas Fold 13. maijs, 2024

Mūsdienu tirgus funkcionalitāte mainās, arvien vairāk ierasto tirgošanās funkciju papildina kultūra un izklaide. Vidzemes tirgus ir ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un tā mērķis ir kļūt par mūsdienīgu un sakārtotu iepirkšanās vietu, kur satikties un iegādāties augstvērtīgus Latvijas zemnieku produktus un citas preces.

Diskusijas programmā:

  • atklāšanas uzruna — Baiba Beatrise Sleže, «Rīgas nami» valdes priekšsēdētāja;
  • Vidzemes tirgus attīstības idejas — Ieva Zībārte, «Rīgas nami» Attīstības un būvniecības projektu vadības departamenta vadītāja;
  • «Vidzemes tirgus atdzīvināšana», maģistra darbs Eindhovenas Tehniskajā universitātē — Kevins Kaļāns, arhitekts;
  • «Arhitektūrā balstītas intervences pilsētvides dzīvināšanai Vidzemes tirgū», maģistra darbs Rīgas Tehniskajā universitātē — Danna Degle, arhitekte;
  • «Tirgi un aprites ekonomika», pētījums «Horizon Europe EraNet» programmas projektā «TransScale» — Inga Uvarova, Banku augstskolas docente;
  • pagaidu degustāciju vietas Rīgas Centrāltirgū — Anna Līva Traumane un Harijs Vucens («OnlyOnly Studio»).

 

Pēc diskusijas interesenti aicināti piedalīties ekskursijā pa Vidzemes tirgu, iepazīstot tirgus vēsturi un attīstības iespējas. Atklājot tirdzniecības sezonu, gaidāmi arī citi notikumi — no plkst. 16.00 Piena paviljonā noritēs arī novusa turnīrs «Kijas diplomātija», kurā ikviens interesents varēs mēroties spēkiem ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem, NVO pārstāvjiem un citiem novusa cienītājiem, savukārt plkst. 19.00 notiks Edgara Šubrovska un Sniedzes Prauliņas koncerts.

 

Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902. gada 15. oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni — pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu «Vidzemes tirgus» pazīstam kopš 1924. gada.

 

Kopš pērnā gada vasaras Vidzemes tirgū trešdienās darbojas Nakts tirgus, kur var nopirkt dažādus lauku labumus un citus gardumus. Šovasar tirgošanās notiks ik trešdienu no plkst. 16.00, bet katru dienu Vidzemes tirgus būs atvērts no plkst. 7.00 līdz 20.00.