Publicitātes attēls

Pāreja no zināmās realitātes uz nezināmo, ilgtspējīgas tekstila apstrādes tehnoloģijas, ekoloģiski risinājumi — šīs un citas mūsdienu dizaina tendences varēs skatīt Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta (RTU ADI) studentu radīto tērpu kolekciju skatē un dizaina un arhitektūras izstādē «R:adi tu». Rīt, 23. maijā, notiks gan izstādes atklāšana, gan modes skate.

Ziņas Fold 22. maijs, 2024

Studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» studentu radīto tērpu kolekciju modes skate, topošo produktu dizaineru, apģērbu un tekstila ražošanas inženieru un arhitektu bakalaura darbu izstādes veido vienotu veselumu un kopīgu stāstu par RTU ADI studentu radošajām idejām un pasaules skatījumu.

 

Modes kolekciju skate ar vienojošu tematu «Ilūziju mistērija» notiks 23. maijā plkst. 18.00 ADI namā, Ķīpsalas ielā 6, zīmētavā 4. stāvā. Skate, kas iecerēta kā «R:adi tu» kulminācija,  norisināsies jau 20. reizi, un šī būs pirmā reize pēc pandēmijas, kad tā atkal notiks klātienē. Veidojot tērpu kolekcijas, studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» studentes ir atradušas katra savu ilūziju un mistēriju esenci, sākot ar vizuāli viegli uztveramām atsaucēm uz pazīstamiem motīviem, piemēram, stāstu par Alisi Brīnumzemē vai klasiskajiem cirka tēliem un krāsu simboliku un beidzot ar sarežģītām idejām un dizaina piedāvājumiem.

 

Pārstrāde, bezatlikumu piegriešana, ekoloģiski risinājumi ir neatņemama mūsdienu apģērbu dizaina sastāvdaļa, tāpēc kolekciju autores fokusējas tieši uz tērpu ilgtspēju un valkājamību. Radot tērpu kolekcijas, studentes likušas lietā zināšanas par tekstilu, tā apstrādes tehnoloģijām, pašas zīmējušas tērpu skices, konstruējušas piegrieztnes un pašas tērpus arī izgatavojušas, līdz ar to var apgalvot, ka autorēm vienlīdz svarīgs ir gan tērpu dizains, gan materiālu tehnoloģijas. Ierobežotā vietu skaita dēļ modes skati varēs apmeklēt tikai uzaicinātie viesi, uzrādot ielūgumu.

 

Savukārt topošo dizaineru radīto produktu izstādē būs aplūkojami studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» bakalaura darbi — spēles, interjera objekti, mēbeles, dažādi aksesuāri un citi dizaina objekti. Tie, kuriem nebūs iespējas apmeklēt modes skati, no 27. maija šajā izstādē varēs aplūkot arī studentu radītās tērpu kolekcijas. Studiju programmas «Arhitektūra» studenti RTU ADI nama 3. stāvā skatītāju vērtējumam būs nodevuši savus bakalaura darbus, kuros piedāvātas dažādas vīzijas Zunda kanālam pieguļošās teritorijas attīstībai. Studentu darbu izstādes būs skatāmas līdz jūlija sākumam darbdienās plkst. 9.00–20.00 un sestdienās plkst. 10.00–17.00.