Foto – Agate Tūna

Līdz 21. jūlijam atvērta pieteikšanās ISSP Skolas divu gadu neformālās izglītības programmai «Attīstot fotogrāfijas valodu», ko vada Latvijā un starptautiski pazīstami fotogrāfi un mākslas profesionāļi. Programmā aicināti pieteikties laikmetīgās fotogrāfijas interesenti ar priekšzināšanām fotogrāfijā.

Ziņas Fold 21. jūnijs, 2024

ISSP Skolas mācību programma «Attīstot fotogrāfijas valodu» ir vadošā praksē balstītā laikmetīgās fotogrāfijas izglītības programma Latvijā, kas piedāvā radošu un kritisku vidi, kurā attīstīt savu vizuālo valodu, iemācīties strādāt autorprojektu formātā un izkopt individuālo rokrakstu fotogrāfijā.

 

Divu mācību gadu garumā programmas dalībnieki apgūst plašu zināšanu un iemaņu spektru un saņem visaptverošu ieskatu laikmetīgās fotogrāfijas norisēs Latvijā un pasaulē. Dažādu mācību kursu laikā studenti apgūst gan teorētisko bāzi, gan veido radošus mājasdarbus. Otrajā mācību gadā tiek veidoti individuāli autorprojekti, ko programmas noslēgumā studenti prezentē kopīgā izlaiduma izstādē. Programmas laikā notiek arī vieslekcijas, kurās ar savu pieredzi dalās mākslinieki, dažādu radošo profesiju pārstāvji un eksperti.

 

Nodarbības notiek darba dienu vakaros ISSP telpā Berga Bazārā, Rīgā. Programma ilgst divus mācību gadus jeb 18 mēnešus (no septembra līdz jūnijam), un tā ir paredzēta jaunajiem fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem neatkarīgi no vecuma un līdzšinējās profesionālās pieredzes. Tomēr dalībai programmā nepieciešamas tehniskās zināšanas fotogrāfijā.

 

Nodarbības vada Latvijas kompetentākie mācībspēki — praktizējoši mākslinieki, pasniedzēji un kuratori, kā Ieva Epnere, Iveta Gabaliņa, Reinis Hofmanis, Vika Eksta, Arnis Balčus, Liāna Ivete Žilde, Ieva Balode, Elena Kononova, Evita Goze, Solvita Krese u.c., kā arī regulāri tiek iesaistīti ārzemju eksperti no plašā ISSP starptautiskā sadarbības tīkla.

 

Liela daļa programmas absolventu turpina pilnveidoties fotogrāfijā vai vizuālajā mākslā, attīstot karjeru mākslas vai profesionālās fotogrāfijas jomā, turpinot studijas Latvijas vai ārzemju augstskolu maģistrantūras programmās vai pasniedzot fotogrāfiju izglītības iestādēs. Starp programmas absolventiem ir virkne aktīvu jaunās paaudzes mākslinieku un fotogrāfu — Agate Tūna, Kristīne Krauze–Slucka, Annemarija Gulbe, Adelīna Kalniņa, Toms Harjo, Elīna Semane, Ieva Vīksne, Zanda Puče, Paulis Jakušonoks, Ģirts Raģelis, Kārlis Bergs, Ieva Raudsepa un citi. Absolventu darbi tiek regulāri publicēti vietējos un ārvalstu medijos un ar panākumiem piedalās fotogrāfijas konkursos Latvijā un starptautiski.

 

Pieteikties programmai «Attīstot fotogrāfijas valodu» var līdz 21. jūlijam. Nodarbības sāksies 2024. gada septembrī. Plašāka informācija par mācību programmu — ISSP Skolas mājaslapā.