Ilustrācija — FOLD

Ar mērķi izvērtēt iespējami plašu Latvijas arhitektūras ainu termiņš darbu iesniegšanai Latvijas Arhitektūras gada balvas 2024 konkursā ir pagarināts līdz piektdienai, 5. jūlijam. Latvijas Arhitektu savienība aicina iesūtīt pieteikumus ne tikai arhitektiem, bet arī citām ar projektu saistītām fiziskām vai juridiskām personām.

Ziņas Fold 1. jūlijs, 2024

Latvijas Arhitektūras gada balvas  organizatori, Latvijas Arhitektu savienība, vērš uzmanību, ka darba pieteicējs var būt gan tā autors, gan cita ar darbu saistīta fiziska vai juridiska persona — īpašnieks, pasūtītājs, būvnieks, kā arī pašvaldības un sabiedriskas organizācijas. Iesniegt darbus, kā arī iepazīties ar iesniegšanas un vērtēšanas kārtību iespējams Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā. Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.

 

Darbu iesniegšana un vērtēšana pirmajā kārtā ir kategorijās — sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, interjers (publiskais un privātais), kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti, procesi. Konkursā iespējams iesniegt darbus, kas tapuši pēdējos gados, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš.

 

Saskaņā ar konkursa nolikumu žūrija vērtēs darbus pēc Davosas būvkultūras kvalitātes sistēmas, kas piedāvā astoņus kvalitātes kritērijus: pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums. Pirmajā konkursa kārtā darbus vērtēs atlases žūrija:

  • Miķelis Putrāms, arhitekts, arhitektu biroja «MADE arhitekti» līdzdibinātājs LAGB 2023 Grand Prix laureāts un žūrijas priekšsēdētājs;
  • Linda Krūmiņa, arhitekte, «MADE arhitekt» līdzdibinātāja, LAGB 2023 Grand Prix laureāte;
  • Juris Poga, arhitekts, Latvijas Arhitektu savienības padomes loceklis, vairākkārtējs LAGB laureāts;
  • Dagnija Smilga, arhitekte un kuratore, studijas «Ēter» līdzdibinātāja, LAGB 2022 Grand Prix laureāte;
  • Sandis Voldiņš, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis, bijušais Kultūras ministrijas valsts sekretārs;
  • Jānis Šiliņš, būvinženieris, «Citrus Solutions» projektu vadītājs;
  • Ilze Martinsone, Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja, Latvijas Mākslas akadēmijas vieslektore, publiciste.

 

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2024 nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti pasniegšanas svinīgajā ceremonijā 18. oktobrī.