
10. jūlijā plkst. 19.00 alus darītavā–restorānā «Brūzis Manufaktūra» norisināsies Industriālā mantojuma dienu ceturtās sezonas trešā lekcija «No dažādiem laikiem uz šodienu», ko vadīs biroja «Arhis Arhitekti» vadošais arhitekts Andris Kronbergs.
Lekcijā tiks apskatīti trīs «Arhis Arhitekti» izstrādāti projekti — piemēri, kā dažādos laika posmos radušies industriālie objekti tikuši pārveidoti šodienas izmantošanai. Vienā no projektiem transformēta ļoti sena ēku grupa no viduslaikiem, otra ēku grupa celta 19. /20. gs. mijā, bet trešajā projektā pārveidots padomju laika mantojums.
Arhitekts Andris Kronbergs (1951) ir viens no redzamākajiem Latvijas laikmetīgās arhitektūras procesu dalībniekiem, biroja «Arhis Arhitekti» dibinātājs un vadošais arhitekts. Vairākkārt saņēmis Latvijas Arhitektu savienības Lielo gada balvu. Viņa radītās būves tiecas iemiesot latviešu laikmetīgās arhitektūras ideālus, un tās raksturo reizē projektu vēriens un cilvēciska mēroga sajūta. Kronbergs bijis Latvijas Arhitektu savienības vadītājs, šobrīd — padomes loceklis. Andra Kronberga vārds ir ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā, un 2009. gadā viņš tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.
Lekcija notiks 10. jūlijā plkst. 19.00 restorānā «Brūzis Manufaktūra» Brīvības gatvē 401c, Rīgā. Ieeja — bez maksas, ar iepriekšēju reģistrēšanos.
Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dos vienu kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā. Reģistrēšanās sertificētiem arhitektiem — no plkst. 18.45. Laipni gaidīts ikviens interesents!
Industriālā mantojuma dienu 2025 norises vieta, «Brūzis Manufaktūra», ir 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas Gada balvas ieguvējs (autori —«Sampling»). Brūzis atrodas vēsturiskā ražošanas ēkā, kas pielāgota alus darītavas un bāra vajadzībām. Projekta koncepcijas pamatā ir arhitektu vēlme izcelt šīs necilās ēkas ilgo mūžu un vairākkārt dažādos laika periodos piedzīvoto pārbūvi. Rezultāts estetizē atšķirīgās būvniecības pieejas un paņēmienus, papildinot tos ar jaunu, laikmetīgu uzslāņojumu, kas kārtējo reizi piemēro ēku citai funkcijai. Ēkas vizuālais tēls iecerēts kā ilgtspējas un atkārtotas izmantošanas manifestācija. Arī iekštelpu dizains ietver gan iepriekš lietotas, gan no ēkas teritorijā atrodamiem materiāliem izgatavotas mēbeles. Vairāk par projektu — šeit.
Pasākumu rīko Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls «Provodņiks» un «Brūzis Manufaktūra». Pasākumu atbalstīta nekustamo īpašumu attīstītājs «Realto», biedrība «Attīstībai un nākotnei», biedrība «Plēšas» un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Viedokļi