Latvijas Dizaina gada balvas vizuālā identitāte — «H2E»

Uzsākta gatavošanās Latvijas Dizaina gada balvai, lai 2017. gada sākumā izsludinātu pieteikšanos. Balvu rīkos dizaina birojs «H2E» sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Ziņas Fold 24. novembris, 2016

Jau ziņojām, ka turpmākos trīs gadus Latvijas Dizaina gada balvu (LDGB) rīkos dizaina birojs «H2E», kas šovasar tika atzīts par uzvarētāju Kultūras ministrijas organizētajā konkursā «Par atsevišķa valsts pārvaldes uzdevuma — kvalitātes novērtējuma dizaina jomā veikšanu». Latvijas Dizaina gada balva ir ikgadējs, nacionāls dizaina nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas dizaineru labākos sniegumus un veicināt nozares augstvērtīgu attīstību. Šodien notikušajā preses konferencē LDGB rīkotāji iepazīstināja ar plānoto konkursa norisi.

LGDB jaunievedums būs no līdzšinējās prakses atšķirīgā vērtēšanas kārtība un paplašinātā iespēja sabiedrībai iepazīties ar dizaineru darbiem. Apvienojot savu pieredzi un zināšanas, kompetenti žūrijas pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm kopīgās diskusijās izvērtēs pieteikumus pēc vienlīdzīgiem kritērijiem, nedalot tos atsevišķās kategorijās. Vienlīdz svarīgs ir ne tikai pats konkurss, bet LDGB kā iespēja radīt komunikācijas platformu, lai sabiedrībā aktualizētu dizaina domāšanu, — šādu atziņu preses konferencē izteica gan LDGB sadarbības partnera Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) vadītāja Inese Baranovska, gan «H2E» radošā direktore Ingūna Elere, kura piebilda, ka atteikšanās no līdzšinējā balvu dalījuma kategorijās ir arī «jauna iespēja vērot un noteikt Latvijas dizaina tendences».

2017. gada LDGB izraudzīta starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Stefans Vials (Stéphane Vial) dizaina asociētais profesors Nīmas universitātē Francijā, arhitekte, Vesterdāles  Komunikāciju un tehnoloģiju skolas Oslo profesore Vēsma Kontere Makvilana (Vesma Kontere McQuillan), dizaina vizionāre un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele, dizainers Rihards Funts, DMDM vadītāja Inese Baranovska un Hringurs Hafšteinsons (Hringur Hafsteinsson), aģentūras «Gagarin» radošais direktors.

Ar LDGB nolikumu jau ir iespējams iepazīties no šīs dienas publiski pieejamajā balvas mājaslapā.

LDGB norises kārtība:

  • darbu pieteikšana balvai norisināsies no 2017. gada 1. janvāra līdz 1. februārim;
  • no 10. februāra līdz 2. martam žūrija, kuras sastāvā būs gan ārvalstu, gan vietējie jomas profesionāļi, izvērtēs visus iesniegtos darbus un finālam izvirzīs 20 labākos;
  • 1. martā tiks izziņoti finālisti, kurus apbalvos īpašā ceremonijā 3. martā;
  • no gada 4. marta līdz 9. aprīlim LDGB finālistu darbi publiskai apskatei tiks izstādīti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
  • Pēc 9. aprīļa LDGB darbi apskatei būs pieejami citviet Latvijā un ārvalstīs.

Kultūras ministre Dace Melbārde uzsver dizaina lomu valsts tēla veidošanā: «Latvijas Dizaina gada balva vispirms nozīmē profesionālu novērtējumu, kritisku, asredzīgu skatu no malas uz dizaina procesiem valstī, un reizē pelnītu atzinību izcilākajam dizaineru darbam. Dizains ir katras valsts vizītkarte. Latvijas dizains ir etnogrāfijas, amatniecības un kultūras mantojuma tradīcijas  laikmetīgā sasaistē ar drosmīgu dizaineru skatījumu, jaunāko tehnoloģiju varēšanu un pievienoto ekonomisko un sociālo vērtību. Izcils dizains ir ne vien idejiski jaudīgs un augstvērtīgas kvalitātes, bet ar laikmeta vēstījumu, kurš sevī nes daļiņu Latvijas un spēj trāpīgi uzrunāt dizaina lietotāju jebkur — gan lokāli, gan globāli.»

 

Vairāk par LDGB iespējams uzzināt konkursa mājaslapā, kā arī sekojot balvas kontiem sociālajos tīklos: Facebook, Instagram un Twitter (agrākie «Dizaina manifestācijas» konti).