Publicitātes attēls

Pirmdien, 6. martā, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālē tiks atklāta Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura projektu izstāde «Pār–radīšana / Re–creation». Izstādi papildina arī divi jauni augstskolas izdevumi, seminārs un atvērtā lekcija.

Ziņas Fold 2. marts, 2017

RISEBA Arhitektūras programmas (FAD) ikgadējā izstādē būs apskatāmi 15 arhitektūras studentu projekti, ko vieno vēlēšanās atdzīvināt, pārradīt un ar jaunu vērienu atklāt pamestas ēkas un savu funkcionālo piepildījumu zaudējušus industriālo ēku kompleksus, kādreizējās ražošanas vai rekreācijas ēkas un nepilnvērtīgu pilsēttelpu. Jaunie arhitekti veido vidi veselīgam, profesionāli pārdomātam un sociāli atbildīgam dzīvesveidam projektos Liepājā, Rīgā, Tukumā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Jelgavā, Ludzā un Samarkandā, Uzbekistānā. Izstādi papildinās 2. kursa arhitektūras studentu projekta «Riga Lower East Side» 21 m2 lielais makets — telpiskās attīstības iecere gar Rail Baltica trasi.

Reizē ar izstādes atklāšanu notiks arī projektu kataloga «The FAD Book. The First Five Years of FAD. 2011 – 2016» atvēršana. Šis katalogs ir apjomīga, trīs valodās veidots skolas izdevums, kas aptver laika periodu no augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas dibināšanas arhitekta Oskara Redberga vadībā 2011. gadā līdz pirmajam tās absolventu izlaidumam. Izdevumā iekļauta Arhitektūras programmas pirmo piecu gadu studentu projektu izlase. Grāmata dokumentē studiju procesu, tajā iesaistītos mācībspēkus un profesionāļus, atklāj projektēšanas studijās risināto semestra noslēguma darbu tematu un tipoloģiju daudzveidību, to aktualitāti urbānās telpas un sociālekonomiskajos procesos Latvijā un starptautiskā vidē. Grāmatas sastādītāji un koncepcijas autori ir Dina Suhanova, Igors Malovickis.

Savukārt «The FAD BA Thesis Book. 2017» ir otrais augstskolas studentu veidotais arhitektūras bakalaura projektu katalogs, kuru sastādījuši Ervīns Gorelovs un Juta Davidovska, piedaloties FAD 2017. gada absolventiem, bet projekta vadītāja ir Dina Suhanova. Projektu izstādi papildinās pavadošie pasākumi.

6. martā plkst. 16.00

RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura projektu izstādes «Pār–radīšana / Re–creation» un studentu darbu katalogu atklāšanas pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

16. martā plkst. 15.00

Seminārs arhitektūras studentiem un profesionāļiem «LNB arhitektoniskās vērtības» par bibliotēkas krājuma izmantošanu praksē un pētījumos. Sīkāka informācija par dalību un pieteikšanos semināram tiks publicēta RISEBA FAD mājaslapā un Facebook lapā.

24. martā plkst. 11.00

LNB ātrijā notiks arhitekta Dirka Jana Postela (Dirk Jan Postel) atklātā lekcija un saruna par arhitektūru. Postels ir Nīderlandes arhitekts un partneris arhitektu birojā «kraaijvanger architects». Viņš studējis arhitektūru Delftas Tehniskajā universitātē, projektējis Nīderlandē un ārvalstīs, kā arī regulāri lasa lekcijas augstskolās visā pasaulē. Kopš šī gada Postels ir viesprofesors augstskolas RISEBA Arhitektūras maģistra studiju programmā. Postela pazīstamākie darbi ir muzejs «Voorlinden» netālu no Hāgas (2016), Utrehtas pašvaldības ēka (2014) un Nīderlandes vēstnieka rezidence Pekinā (2007). Lekcija notiks angļu valodā un būs atvērta visiem interesentiem.

 

Izstāde «Pār–radīšana / Re–creation» būs apskatāma no 7. marta līdz 1. aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālē, Mūkusalas ielā 3, Rīgā.