Publicitātes attēls

Kopš 1953. gada «iF Design Award» balva ir starptautiski atzīts novērtējums izcilībai dizainā, kuru rīko Vācijas senākā neatkarīgā dizaina organizācija «iF International Forum Design GmbH». Konkursā tiek izvērtēti pieteikumi septiņās dizaina disciplīnās, bet studenti aicināti iesniegt darbus atsevišķā konkursā «iF Design Talent Award».

Ziņas Veronika Viļuma 11. aprīlis, 2017

Ikgadējā «iF Design Award» konkursa organizatori uzsver, ka dizaineris, ieguvis «iF» apbalvojumu, gūst iespēju uzsākt patstāvīgu karjeru vai attīstīt to augstākā līmenī, bet balvu saņēmis uzņēmums gūst iespēju ielauzties jaunā tirgū, kā arī plašu atpazīstamību un atzinību mediju vidū.

Pieteiktos darbus, balstoties uz noteiktiem kritērijiem, izvērtēs 60 nozares profesionāļi no vairāk nekā 20 valstīm. Darbus iespējams iesniegt septiņās kategorijās — Produkts, Iepakojums, Komunikācija, Interjera arhitektūra, Profesionāls koncepts, Pakalpojumu dizains/UX, Arhitektūra. Tās sadalītas virknē apakškategoriju. Vērtēšanas galvenie kritēriji ir novitāte un izstrādes rūpība, funkcionalitāte (ergonomika, praktiskums, drošība), darba estētika, atbildība (produkta efektivitāte, videi un sabiedrībai draudzīga pieeja), kā arī produkta pozicionējums (zīmols, atbilstība mērķauditorijai).

Iepriekšējā «iF Design Award» konkursā tika iesniegti 5500 pieteikumi no 59 pasaules valstīm. Par vienu no uzvarētājiem kļuva arī latviešu produktu dizaina zīmols «Kukuu», kas par produktu «So:lo» ieguva augstāko novērtējumu produktu dizaina bērnu produktu apakškategorijā. «So:lo» ir transformējama mēbele, kas var kalpot tā lietotājam, sākot no dzimšanas un, bērnam augot, maina funkciju. Tās dizaina autori ir Aija Priede Sietiņa un Daneks Sietiņš.

Žūrijas izraudzītie konkursa uzvarētāji balvās saņems sertifikātu, ielūgumu uz noslēguma ceremoniju, bet darbi būs apskatāmi tiešsaistē un izstādē Hamburgā. Plašākas auditorijas sasniegšanai konkursa rīkotāji nodrošina atbalstu sadarbībai ar medijiem. «iF Design Award 2018» balvu pasniegšanas ceremonija notiks izstāžu centrā «BMW Welt» Minhenē 2018. gada 9. martā.

Agrā pieteikšanās «iF Design Award» atvērta līdz šī gada 29. jūnijam, bet darbi tiks pieņemti līdz pat 20. oktobrim un tiks izvērtēti nākamā gada janvārī. Dalības maksu nosaka vairāki faktori, tostarp pieteikšanās laiks. Uzzināt vairāk un reģistrēties iespējams konkursa mājaslapā.

«iF Design Talent Award» studentiem

«iF Design Talent Award» ir konkurss jaunajiem radošo industriju talantiem — jebkuras valsts oficiālas augstākās mācību iestādes studentiem un absolventiem, kuri augstskolu beiguši pēdējo 2 gadu laikā. Pieteikumus iespējams iesniegt individuāli un grupās līdz 4 cilvēkiem. Lai piedalītos konkursā, jāsagatavo koncepts, atsaucoties uz kādu no organizatoru piedāvātajām četrām tēmām. Iespējams iesniegt produktu, aplikāciju, pakalpojumu dizaina konceptus, kā arī projektus un komunikācijas idejas. Uzvarētāji saņems tādas pašas priekšrocības kā «iF Design Award» laureāti, kā arī naudas balvu 5000 eiro vērtībā.

Pieteikumu pieņemšana noslēgsies 2017. gada 20. jūnijā, bet uzvarētāji tiks izziņoti 20. jūlijā. Reģistrēšanās «iF Design Talent Award» ir bez maksas. Vairāk iespējams uzzināt konkursa mājaslapā.