Attēlā — Marsela Borovska (Marcel Borowski) fotogrāfijas fragments

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola kopš 2011. gada piedāvā dažādas programmas padziļinātām fotogrāfijas studijām. Nupat atklāts jauns kurss «Ievads fotogrāfijā» iesācējiem, kurā aicināti pieteikties visi interesenti, kuri vēlas apgūt gan savas kameras tehniskās iespējas, gan iepazīt un attīstīt fotogrāfijas vizuālo valodu. Mācības sāksies 26. oktobrī.

Ziņas Fold 27. septembris, 2017

ISSP Skolas kursā «Ievads fotogrāfijā», pildot dažādus radošus uzdevumus, dalībnieki ne tikai apgūs tehniskos pamatus, bet vienlaikus mācīsies nolasīt un izmantot fotogrāfijās vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot no fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Kurss «Ievads fotogrāfijā» ietvers teorētiskas lekcijas, praktiskas nodarbības un radošus uzdevumus grupās un individuāli. Kursa pamatā ir pasniedzēju personiskā attieksme, un tiks veicināta diskusija un sadarbība arī starp pašiem dalībniekiem. Noslēgumā katrs izveidos darbu, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem. «Ievads fotogrāfijā» ir iespēja gan fotogrāfijas entuziastiem, gan dažādu radošo jomu profesionāļiem un studentiem attīstīt savas prasmes un izpratni par mediju iedvesmojošā un interaktīvā vidē.

Intensīvo divu mēnešu kursu vadīs atzīti pasniedzēji. Iveta Gabaliņa (Vaivode) ir praktizējoša fotogrāfe un kopš 2008. gada arī fotogrāfijas pasniedzēja. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos, un viņas darbi tiek regulāri izstādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Raimo Lielbriedis ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 1978. gada un ir Ločmeļa un Lielbrieža ambrotipu (slapjo plašu) laboratorijas līdzdibinātājs. Organizējis sešas personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 17 grupu izstādēs. Viņa darbi atrodami kolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā, Polijā, Bulgārijā un Somijā. Raimo pasniedz fotogrāfiju kopš 1999. gada.

ISSP Skolas nodarbības notiks darbadienu vakaros Rīgas centrā. Kurss domāts ikvienam, kam patīk un aizrauj fotogrāfija un kas vēlas labāk izprast tās tehniskās un radošās iespējas — priekšzināšanas nav nepieciešamas. Papildu informācija un pieteikšanās anketa — ISSP Skolas mājaslapā.