Publicitātes attēls

Nākamtrešdien, 29. augustā, Rīgā norisināsies Radošās darbības nedēļas «radi!2018» noslēdzošais dizaina domāšanas praktiskais seminārs. Semināra laikā šovasar četrās Latvijas reģionu pilsētās aizvadīto dizaina domāšanas darbnīcu spēcīgākās komandas ekspertu vadībā turpinās strādāt pie jau aizsākto projektu pilnveidošanas ar mērķi attīstīt savas pilsētas radošo potenciālu, un šoreiz tām pievienosies arī dalībnieki no Rīgas.

Ziņas Fold 22. augusts, 2018

Par godu Latvijas simtgadei «radi!2018» programma tika plānota īpaši interaktīva un uz visas valsts attīstību fokusēta. Tādējādi šogad par tās centrālo notikumu norises vietu bija izvēlēti dažādu Latvijas reģionu centri, kur, iesaistot pārstāvjus no dažādām nozarēm, profesijām un iestādēm, tika aktualizēti pilsētām svarīgi jautājumi un ģenerēti risinājumi, lai kopīgi veidotu labāku, sakārtotāku un mūsdienīgāku apkārtējo vidi. Vasaras sākumā «radi!2018» komanda kopā ar vietējiem un ārvalstu dizaina domāšanas ekspertiem devās uz Daugavpili, Liepāju, Jelgavu un Cēsīm, lai aicinātu vietējos iedzīvotājus izstrādāt inovatīvus un jau tuvākajā nākotnē realizējamus reģionu attīstības projektus.

Rīgā gaidāmā pasākuma gaitā dalībnieku komandas padziļināti apgūs dizaina domāšanas metodes ar mērķi gūt praktisku pieredzi izstrādāto ideju īstenošanā, kā arī veicināt Latvijas radošo industriju attīstību galvaspilsētā un ārpus tās. Semināru vadīs pieredzes bagāti aģentūras «PDR Consulting» eksperti Pjotrs Svjateks (Piotr Swiatek) un Džo Varda (Jo Ward) no Lielbritānijas. Dizaina entuziasts un inovāciju politikas pētnieks Pjotrs savu profesionālo karjeru ir veltījis dizaina lomas izpētei publiskajā sektorā. Viņš ir strādājis  dažādos projektos, kas koncentrējas uz dizaina stimulētām inovācijām un pēta dizaina domāšanas metožu ietekmi un jaunas pieejas politikas un cirkulārās ekonomiskas jomās.

Turpretī dizainere un pētniece Džo Varda ir multidisciplināra radošo industriju eksperte, kuras galvenā aizraušanās ir profesionālā pilnveidošanās ar fokusu uz dizainu. Balstoties uz izpratni par dizaina metodoloģiju, Džo mērķis ir radīt vidi, kas veicina radošo domāšanu. Ikdienā viņa kopā ar aģentūras «PRD Consulting» administratīvā sektora dizaina komandu strādā  dažādos Eiropas līmeņa projektos, kas pielieto dizainu inovāciju attīstībai pakalpojumu un biznesa sektoros, lai palīdzētu rast aizvien jaunus nākotnes risinājumus. Kopā ar Rīgas un reģionu komandām eksperti pievērsīsies katras pilsētas identificēto izaicinājumu risināšanai un ilgtspējai, dienas noslēgumā prezentējot izstrādātos projektus.

Dizaina domāšanas praktiskais seminārs notiks trešdien, 29. augustā, plkst. 10.00–17.00 Microsoft inovāciju centrā Kalpaka bulvārī 4, Rīgā. To bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents no Rīgas un reģioniem, līdz 25. augustam aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu.

Radošās darbības nedēļa «radi!2018» norisinās jau astoto gadu pēc kārtas, un tās mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras nozaru attīstību un mijiedarbību, aktīvi iesaistot Latvijas iedzīvotājus dažādos kopā radīšanas, domāšanas un darīšanas pasākumos. 2018. gadā Radošās darbības nedēļa tiek izvērsta kā septiņu «radi!2018» komandas organizētu pasākumu kopums, kas visi kopā simboliski veido septiņu dienu ciklu jeb nedēļu. «radi!2018» programmas septītais un noslēdzošais pasākums gaidāms oktobra sākumā.