Radošo industriju inkubators. Publicitātes foto

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2019. gada rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai. Lai uzzinātu vairāk par Radošo industriju inkubatora darbību, interesenti aicināti apmeklēt informatīvos pasākumus 15. un 19. augustā.

Atbalsts Fold 8. augusts, 2019

No šī gada 30. augusta līdz 20. septembrim tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā piecpadsmit LIAA biznesa inkubatoros, tostarp Radošo industriju inkubatorā Rīgā. Atbalsta programmām var pieteikties gan fiziskas personas, gan uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem.

Pieteikumus varēs iesniegt klātienē jaunrades festivāla «iNovuss» Biznesa inkubatoru koprades terasē, kas darbosies no 30. augusta līdz 1. septembrim Lucavsalā, pēc festivāla — inkubatorā, kā arī elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz e–pastu līdz 2019. gada 20. septembra plkst. 23.59.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota fiziskām un juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai — aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām uzņēmējiem saistošām tēmām, kas palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

Inkubācijas programmā papildu pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u.c. Tāpat iespējams saņemt grantus līdz 10 000 eiro pakalpojuma izmaksu segšanai un līdz 5000 eiro ražošanas iekārtu un izejmateriālu izmaksu segšanai.

Interesenti — jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori — aicināti apmeklēt informatīvu pasākumu «Info stunda» 15. augustā no plkst. 14.00 un 19. augustā no plkst. 16.00 Radošo industriju inkubatorā Elizabetes ielā 45/47 (4. stāvā), Rīgā.

Pašlaik LIAA biznesa inkubatoros ir 749 dalībnieki — biznesa ideju autori vai uzņēmumi. No tiem 296 pirmsinkubācijas programmā pārbauda savas biznesa idejas dzīvotspēju, bet 453 dalībnieki ir uzņemti inkubācijas programmā. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides pirmsinkubācijas programmu sešu mēnešu garumā ir izgājuši 809 biznesa ideju autori.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projekta «Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators» ietvaros. Plašāka informācija par LIAA biznesa inkubatoriem pieejama šeit.