Publicitātes attēls

No 15. jūnija līdz 10. jūlijam Rīgas veikalu skatlogos un citviet pilsētā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 2021. gada Dizaina diplomandu dienu izstāde «Skat’logā!». Tai izvēlētais formāts akcentē nepieciešamību jaunajiem dizaineriem veidot dialogu ar sabiedrību.

Ziņas Fold 16. jūnijs, 2021

Mēdz teikt, ka labs dizains ir nemanāms. Kad lieta nevainojami kalpo paredzētajai funkcijai vai pakalpojums ļauj īstenot iecerēto, turklāt sniedzot lietotājam patīkamu pieredzi, tas paliek nepamanīts. Šoreiz LMA Dizaina nodaļa vēlas izcelt labu dizainu un padarīt to redzamu, izstādot pilsētas skatlogos.

 

«Neatkarīgi no specializācijas, vai tas būtu metāla, modes, produktu, grafikas, interjera dizains vai vides dizains, studiju procesā ļoti nozīmīgi ir uzrunāt konkrētu auditoriju, bieži risinot kādu problemātiku vai sabiedrībai aktuālu jautājumu. Ar izstādi pilsētvidē mēs nākam pie sabiedrības, kļūstam pieejamāki, redzamāki, ar mērķi vēl vairāk iesaistīt plašāku auditoriju mūsu izglītības procesos,» par ieceri stāsta LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde.

 

Diplomdarbi skatlogos būs redzami jebkurā dienā un diennakts laikā, bet visu diplomdarbu pamatinformācija, vizuālie materiāli un digitālais ceļvedis ir apskatāmi tiešsaistē.

Skatlogu un izstāžu adreses:

  • Modes mākslas studentu diplomdarbi — Dzirnavu ielā 84, k–1;
  • Funkcionālā dizaina diplomdarbi — Krišjāņa Barona ielā 31; Vaļņu ielā 26;
  • Metāla dizaina apakšnozares diplomdarbi — Krišjāņa Barona ielā 17;
  • Funkcionālā dizaina apakšnozares diplomandes Montas Kates Zviedres diplomdarbs «Suņu spots» apskatāms LMA dārzā;
  • Metāla dizaina apakšnozares diplomanda Nila Jumīša diplomdarbs apskatāms LMA 1. stāva zālē no 7 līdz 9. jūlijā plkst 13.00–18.00;
  • Vides mākslas specialitātes diplomdarbi apskatāmi Kronvalda bulvārī 4 laikā no 14. līdz 20. jūnijam plkst. 13.00–19.00, iepriekš piesakoties, rakstot uz apzina.papildinats@gmail.com.

Jūlija sākumā visu LMA absolventu diplomdarbi būs aplūkojami virtuālā ekspozīcijā, vietnē virtuaal.lma.lv. Šogad sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu «Tilde» diplomdarbu anotācijas būs klausāmas, lai nodrošinātu pieeju plašākam interesentu lokam, tai skaitā cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

 

Savukārt jau 17. jūnijā plkst. 19.00 LMA Facebook vietnē būs skatāma diskusija par dizainu un dizaina izglītību, kā arī šī šī gada spilgtāko absolventu prezentācijas.

 

Dizaina diplomandu dienu izstāde «Skat’logā!» ir pirmais pasākums, kas ieskandina LMA Dizaina nodaļas 60 gadu svinību norisi rudenī. Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas «KultūrElpa» atbalstu.