Foto — «PAiR»

«VV Foundation» sadarbībā ar Helsinku laikmetīgās mākslas muzeja galveno kuratoru Žoau Laju (João Laia) izsludina pieteikšanos dalībai «PAiR» rezidences programmā, kas no šī gada 1. novembra līdz 30. decembrim norisināsies Pāvilostā. Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona mākslas, kultūras un humanitāro nozaru profesionāļi — mākslinieki, kuratori, pētnieki, domātāji, rakstnieki un citi — līdz 20. septembrim aicināti iesniegt idejas, kas atsaucas uz Pāvilostas dabas norisēm.

Ziņas Fold 26. augusts, 2021

«PAiR» rezidences programma būs veltīta Pāvilostas apkārtnes, kultūras un dabas dinamikas pētīšanai. «Dzīvnieki, augi un citas dzīvības formas atrodas pastāvīgā jaunrades un vairošanās stāvoklī. Gadalaiku cikls sastāv no dažādiem pilnveidošanās un beigšanās mirkļiem, kuru pēctecību iespējams aplūkot radošā vai performatīvā asociācijā,» tēmu raksturo rezidences veidotāji. «Mēs gaidām pieteikumus, kuros uzsvērta no dabas procesiem un ritma aizgūtas būtības attīstība un darbība, prakse un metodes, kas kultivē ilgstpējību. Mūsu mērķis ir izpētīt Pāvilostas dažādo socio–vides ainavu, reģiona floras un faunas daudzveidību, apzināt tās kopienu un vēsturi.»

 

Lai pieteiktos dalībai «PAiR» rezidencē, viena PDF dokumenta formā jāiesniedz sava projekta idejiskais izklāsts (līdz 5000 rakstzīmēm) kopā ar norādēm, kādās izpētes metodēs projekts tiks balstīts un vai tā īstenošanai būs nepieciešami īpaši apstākļi un nodrošinājums (darbnīcas, materiāli u.c.). Pieteikumā arī jānorāda vēlamais rezidences uzturēšanās laiks (no viena līdz diviem mēnešiem), kā arī jāpievieno portfolio un CV. Visi pieteikuma materiāli jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 20. septembrim, sūtot uz e-pastu info@vvfoundation.org.

 

Pieteikumus izskatīs «VV Foundation» komanda sadarbībā ar kultūras nozares ekspertu un rezidences kuratoru Žoau Laju. Dalībai programmā tiks izvēlēti divi radošie profesionāļi, kuriem tiks nodrošināta studija, dzīvesvieta, pieeja bibliotēkai un galerijai, kuratoriālais atbalsts (vismaz divas studiju vizītes mēnesī), administratīvais atbalsts, kā arī pēc nepieciešamības — pieeja darbnīcām un resursi materiāliem, instrumentiem un pētniecībai.

 

«PAiR» rezidence atrodas Baltijas jūras krastā, Pāvilostā, četrdesmit divus hektārus plašajā Pelēkās kāpas rezervāta teritorijā. Rezidence izveidota vēsturiskā koka ēkā, kas celta 1901. gadā un tikusi pilnībā restaurēta 2021. gadā. «PAiR» rezidence māksliniekiem, rakstniekiem, pētniekiem un citiem dažādu radošo jomu profesionāļiem nodrošinās telpas un resursus eksperimentēšanai, pētniecībai un profesionālajai attīstībai. Programmu atbalsta «Nordic Culture Point». Vairāk informācijas par «PAiR» rezidenci un pieteikšanos programmai — «VV Foundation» mājaslapā.