Foto — Dizaina pastaiga

1. oktobrī Rīgā norisināsies Dizaina pastaiga. Vienas dienas garumā pastaigas pieturpunktos tās dalībniekus sagaidīs dizaineri un nozares pārstāvji, lai stāstītu par savu radošo darbu un vidi. Šogad Dizaina pastaigas virsuzstādījumu noteikuši pandēmijas radītie izaicinājumi — pasākumā piecos pieturpunktos, tostarp divās darbnīcās, kopā ar dažādu jomu ekspertiem tiks meklētas atbildes, kā ar dizaina palīdzību organizēt vidi un procesus, lai mazinātu pandēmijas ierosinātos ekonomiskos un emocionālos zaudējumus.

Ziņas Fold 16. septembris, 2021

Dizaina pastaigas mērķis šogad ir sniegt praktiskus piemērus un priekšlikumus, kā publiskas vietas padarīt epidemioloģiski drošas. Dizaina pastaigas laikā būs iespēja apmeklēt divas eksperimentālas darbnīcas un kopā piecus pieturpunktus, kuros speciālisti dalīsies savā pieredzē par publiskās vides pielāgošanu pandēmijas laika noteikumiem. Pasākumos tiks skartas tādas tēmas kā izglītība, publiskā telpa, pilsētvides plānošana, droša darba vide u.c.

Programmā:

  • Dizaina pastaiga «Rainis un Aspazija: sapnis vs. realitāte», Raiņa un Aspazijas māja;
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca «Drošas publiskās telpas vadlīnijas Covid laikā», Raiņa un Aspazijas māja;
  • Lekcija un diskusija «Pilsētvides plānošanas paradigmas maiņa saistībā ar Covid», «Alps ainavu darbnīca»;
  • Seminārs «Mācību procesa dizains Covid pasaulē», «Lielvārds» Kompetences centrs;
  • Seminārs «Cilvēkcentrisks ofiss», interjera salons «Krassky»;
  • Eksperimentālā dizaina darbnīca «Noteiktība nenoteiktībā», dizaina birojs «H2E».

Līdzīgi kā pērn, arī šogad pasākumam ir dažādi formāti — semināri, pastaigas un diskusijas —, taču jauninājums ir darbnīcas, kuru uzdevums būs eksperimentu veidā radīt universāli izmantojamus risinājumus. Uzsvars tiks likts uz to, kā organizācijai būt gatavai ātri reaģēt mainīgajā epidemioloģiskajā situācijā un pilnvērtīgi turpināt savu darbību, kā apmeklētājiem un klientiem radīt pārliecību par drošu vidi, kā veidot telpas iekārtojumu un kādus materiālus izvēlēties un kādi ir tehnoloģiskie risinājumi, kas nodrošina minimālu kontaktu ar virsmām un saskarsmi ar publiskās telpas personālu.

«Mūsu laikmeta izaicinājums — Covid-19 pandēmija — neapšaubāmi ir ieviesusi būtiskas korekcijas visu mūsu dzīvēs un liek meklēt labākos ceļus fiziskās un mentālās labbūtības nodrošināšanai. No dizaineru perspektīvas raugoties, šobrīd mēs dizainējam nezināmajam,» skaidro Dizaina pastaigas organizatore, H2E vadošā dizainere Ingūna Elere. Viņa norāda, ka, definējot jaunos sociālos paradumus, normas un stratēģijas, būtiski procesos iesaistīt plašāku sabiedrību. «Dizaina pastaiga šogad pavērs ieskatu radošā dizaina procesā un parādīs iespējas, kuras var sniegt starpdisciplināras komandas darbs. Tā būs profesionāļu dalīšanās ar informāciju par dažādu scenāriju pielietošanu praktiskajā dzīvē, kas balstīta pamatojumos un analīzē.»

 

Reģistrēšanās maksa katram notikumam ir 10 eiro. Vairāk informācijas par Dizaina pastaigu un reģistrēšanās pasākumiem — vietnē «Bezrindas.lv».

 

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā.

 

Dizaina pastaigu organizē «SEGD Riga Chapter» un dizaina birojs «H2E». Projekts īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā «Kultūrelpa» ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīga domes atbalstu.