Publicitātes attēls

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētās starptautiskās konferenču sērijas «Kultūras Krustpunkti XV» laikā, 2. novembrī plkst. 10.30, norisināsies diskusija par radošo industriju nozīmi Latvijas mazajās pilsētās.

Ziņas Fold 29. oktobris, 2021

Radošo industriju attīstība mazajās pilsētās ir būtiska ne tikai tūrisma veicināšanai vai vietējās kopienas veidošanai — radošās industrijas sevi piesaka kā nozīmīgu labklājības veicināšanas faktoru. Pētījuma rezultātā ir identificēta radošo industriju loma pilsētu attīstībā, ilgtspējā un ekonomikas izaugsmē.

 

Latvijas Zinātnes padomes atbalstītā projekta «Radošās industrijas mazajās pilsētās: potenciāls un devumi ilgtspējai» (CRISP) ietvaros notiks diskusija par radošo industriju labās prakses piemēriem mazajās pilsētās un radošo industriju attīstības iespējām. Diskusijas laikā tiks skatīti jautājumi par faktoriem, kas veicina un kas kavē radošo industriju attīstību, par radošo brokeru un sadarbības tīklu lomu, kā arī vietējo resursu nozīmi, aicinot uz sarunu pārstāvjus no pašvaldības un NVO sektora, kā arī uzņēmējus.

 

Diskusijā piedalīsies uzņēmējs, radošu iniciatīvu virzītājs Roberts Jansons («Duna Brewery») ar prezentāciju par Kuldīgas radošo industriju kvartāla attīstību, biedrības «Taburete» pārstāve Tīna Žmuida, kura veido dažāda mēroga jauniešu aktivitātes Gulbenē un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš–Eglītis, pārstāvot pašvaldības redzējumu par radošo industriju nozīmi pilsētas attīstībā. Diskusijas dalībnieki dalīsies pārstāvēto pilsētu pieredzē un atklās, vai radošās industrijas var pelnīt un konkurēt ar lielajām pilsētām, kā arī mēģinās noskaidrot, vai attīstīta radošā industrija var kalpot par spēcīgu argumentu dzīvesvietas maiņai no galvaspilsētas uz mazo pilsētu.

 

Diskusiju moderēs RTU Dizaina fabrikas vecākā eksperte Liene Briede.

 

Diskusijas un konferences norisei varēs sekot līdzi LKA Facebook lapā un Youtube kanālā. Interesentiem būs iespēja stundas garumā līdzdarboties diskusijā, uzdodot jautājumus Facebook komentāru sadaļā.

 

Plašāka informācija par konferenču sēriju «Kultūras Krustpunkti XV» — LKA mājaslapā.