Foto — Edgars Semanis

Līdz 30. decembrim kultūras un mākslas telpā «Siguldas devons» apskatāma Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde «Filca anatomija». Izstāde iepazīstinās ar neaustās šķiedras apstrādes tehniku — filcēšanu —, apmeklētājiem piedāvājot daudzveidīgu darbu klāstu, ko radījuši kā pieredzējuši un labi zināmi tekstilmākslinieki, tā jaunie mākslinieki.

Ziņas Fold 22. novembris, 2022

Lai arī vilnas velšana jeb filcēšana ir viena no vissenākajām tekstiltehnikām, Latvijā šī materiāla un tehnikas potenciāla iespējas atklātas salīdzinoši nesen, vien 21. gs. sākumā. Tikai nedaudzi profesionāli tekstilmākslinieki vilnas velšanu izvēlējušies par savu pamattehniku, darbos izmantojot gan neausta materiāla konceptuālu mijiedarbību formas iegūšanai, gan tā plašās tēlojošās iespējas krāsu un faktūru dažādībai.

 

Izstādes «Filca anatomija» apmeklētāji varēs iepazīt dažādus filcēšanas virzienus, aplūkojot gan grafiskus, gan gleznieciskus, biezus un plānus, gan izšūtus, apdrukātus un dažādām autortehnikām papildinātus filcējumus un filca audumus. «Tekstilmākslas darbus var pieņemt gan kā materiālu lietu, tehniski izsmalcināti radītu brīnumu, gan neatkarīgi no izpildījuma — kā prāta un emocionālās pieredzes nesēju,» pauž izstādes rīkotāji.

Izstādē piedalās mākslinieki — Aija Baumane, Ruta Bogustova, Diāna Janušone, Līva Kaprāle, Kristīne Kligina, Elizabete Klints, Kristīne Krastiņa–Indāne, Ūna Laukmane, Ruta Linīte, Agnese Ondzule, Baiba Osīte, Anna Pommere, Karīna Štrause, Agnese Tukāne, Signe Zeļeznaka. Izstāde «Siguldas devonā» bez maksas būs apskatāma līdz 30. decembrim.

 

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir profesionālu mākslinieku apvienība, kas dibināta 1994. gada aprīlī, vienojot dažādu paaudžu tekstilmāksliniekus. Asociācijas mērķis ir sekmēt mūsdienu tekstilmākslas aktivitātes un veicināt Latvijas tekstilmākslas iekļaušanos pasaules mākslas procesos.