Publicitātes attēls

Tuvojoties Latvijas Bankas simtgades izstādes «Vērtību zīmes» noslēgumam, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) un Latvijas Banka aicina ikvienu piedalīties fotokonkursā, iemūžinot dizainera Artūra Analta vērienīgo vides objektu «Mūsu Saule» pie muzeja fasādes. Konkurss turpinās līdz 2023. gada 10. janvārim.

Ziņas Fold 22. decembris, 2022

Gatavojoties Latvijas Bankas simtgadei veltītajai izstādei «Vērtību zīmes» Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, 2022. gada pavasarī tika izsludināts konkurss «Mūsu pasaule, mūsu nākotne». Kas šobrīd ir svarīgs un labi pazīstams? Kas ir ieguvis mūsu katra personīgo atzinību un ar ko gribētos dalīties ar citiem? Kā par to iespējams pavēstīt nākamajām paaudzēm? Atbildot uz šiem jautājumiem, jaunieši radīja zīmējumus, izceļot ne tikai Latvijas valsts vērtības, bet arī savas personīgās pārdomas un sev tuvas lietas.

 

Interesantākos zīmējumus mākslinieks Artūrs Analts apvienoja vides objektā «Mūsu saule», kura zeltītā diska formā iekodētas jaunās paaudzes vērtības — ģimene, draugi, mīlestība, dzimtene, daba, planētas ekosistēma un miers. Pirms katrs no 369 zelta ciļņiem, simboliski noslēdzot izstādes notikumu ciklu, nonāk pie zīmējumu autoriem dažādās Latvijas mākslas skolās, LNMM aicina veidot kopīgu atmiņu albumu par vides objektu un piedalīties fotogrāfiju konkursā.

 

Konkursā var piedalīties jebkurš interesents, fotogrāfijas iespējams publicēt sociālajos tīklos Facebook vai Instagram, atzīmējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (@makslasmuzejs), Latvijas Banku (@latvijasbanka) un Artūru Analtu (@aanalts), kā arī iesūtīt e–pastā Annai Pūtelei (anna.putele@lnmm.lv). Konkursa rīkotāji lūdz līdz konkursa noslēgumam saglabāt oriģinālo fotogrāfijas failu.

 

Fotokonkursa uzvarētāju izvēlēsies mākslinieks Artūrs Analts, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Bankas pārstāvji. Rezultāti tiks paziņoti 14. janvārī. Uzvarētājs saņems Latvijas Bankas 100 gadu jubilejai veltīto monētu «Augšup», kuras grafiskajā dizainā autori, mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo ietvēruši ideju par tiekšanos un virzību uz augšu.

 

Izstāde «Vērtību zīmes» Latvijas Nacionālais mākslas muzejā ir skatāma līdz 15. janvārim. Dizaineres Anete Krūmiņas recenzija par izstādi — šeit.