Attēls — «Arhiteksti»

RISEBA universitātes Arhitektūras fakultāte 24. un 25. martā arhitektūras un mediju centrā «H2O 6» rīko starptautisku arhitektūras dizaina konferenci «Rixarch». Tās mērķis ir savest kopā gan jau atpazīstamus, gan topošos vietējos zinātniekus un noturēt starptautiskas diskusijas par aktuālajiem arhitektūras jautājumiem.

Ziņas Fold 17. februāris, 2023

Pārmaiņu ātrums cilvēces vēsturē nekad nav bijis straujāks, un dizains nekad nav bijis tik integrāls ikdienas dzīvē. Arhitektūras dizains ne tikai veido mūsu ikdienu un risina mūsu vajadzības, bet tas ieņem nozīmīgu lomu arī ekonomiskajā un psiholoģiskajā labklājībā un ekoloģiskajā līdzsvarā. Arhitektūra atstāj arvien lielāku iespaidu uz mārketingu un tēla veidošanu. no jauna atklāj neirozinātni, mākslīgo intelektu, robotizētas konstrukcijas, biomimētiku un virtuālo realitāti. Ekoloģija ir kļuvusi par būtisku parametru visos dizaina lēmumos. Mūsdienu pasaule arhitektūrai piedāvā jaunas iespējas un izaicinājumus, un arhitektūra ir gatava atklāt jaunas robežas. «Rixarch» konference aicina zinātniekus un arhitektus uz starpdisciplinārām un mūsdienīgām pārdomām par dizaina izpratni. Pirmajā gadā fokuss būs vērsts uz arhitekta un teorētiķa Džona Hejduka (John Hejduk) mantojumu, formas pamatjautājumiem un objekta un subjekta dihotomiju.

 

Konferencē piedalīsies pieci galvenie runātāji. Pasākumu atklās Arhitektūras un dizaina fakultātes direktors Rudolfs Dainis Šmits, kurš ir iniciators izdevumam izdevumam «Džons Hejduks: Rīgas projekts». Uzstāsies arī arhitekte un Oksfordas Brūksa universitātes arhitektūras programmas vadītāja Džeina Andersone (Jane Anderson), Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT) arhitektūras katedras asociētais profesors Viljams O`Braiens juniors (William O`Brien Jr.), Dortmundes Tehniskās universitātes profesore Haike Hanada (Heike Hanada) un Teksasas Tehniskās universitātes Arhitektūras koledžas bijušais dekāns Džeimss P. Viljamsons (James P. Williamson).

 

Pieteikšanās termiņš dalībniekiem ir 24. februāris, pagarinātais pieteikšanās termiņš — 3. marts. Klausītāji pasākumam var reģistrēties līdz 10. martam. Visi iesniegtie pētījumu kopsavilkumi tiks atlasīti saskaņā ar dubultmaskētu zinātniesko recenzēšanu, un pieņemtie iesniegumi tiks publicēti konferences grāmatā, ko visi dalībnieki saņems konferences dienā. Pilno tekstu izlase tiks apkopota īpašā izdevumā pēc vēl viena dubultmaskēta zinātniskās recenzēšanas procesu.

 

Plašāka informācija par konferenci atrodama «Rixarch» mājaslapā.