Publicitātes attēls

Otrdien, 26. septembrī, plkst. 18.00 «xcelsior dizaina telpā» Pārdaugavā Uzvaras bulvārī 9 notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums «Dizaina atvasara», kura fokusā būs produktu dizains. Apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par jaunā dizainera Jurģa Grasmaņa krēslu «Median», «Gamechanger Audio» produktu dizainu, kā arī iepazīt un aplūkot militāro transportlīdzekli «VR-1-FOX». Pasākumā aicināti piedalīties dizaineri, dizaina pasūtītāji, ražotāji, mediji un dizaina interesenti.

Ziņas Fold 21. septembris, 2023

«Laba dizaina produkts ir ne tikai estētiski pievilcīgs, tam piemīt arī izcila funkcionalitāte un veiktspēja. Produktu dizaineri mūsdienās strādā roku rokā ar inženieru komandām, lai nodrošinātu formas un funkcijas nevainojamu saskaņu. Optimizējot materiālu izvēli, konstrukcijas integritāti un lietojamības apsvērumus, produkti kļūst uzticamāki, efektīvāki un lietotājam draudzīgāki,» stāsta Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.

 

«Dizaina atvasaras» pasākumā būs iespēja apskatīt Latvijas Dizaina gada balvas 2023 produktu dizaina kategorijas uzvarētāju — militāro transportlīdzekli «VR–1–FOX» un dzirdēt trīs produktu dizaineru prezentācijas par aktuāliem darbiem un pieredzi produktu veidošanā, uzdot jautājumus un apspriest interesējošās tēmas neformālā gaisotnē.

Dizainers Edijs Ļaksa stāstīs par Dizaina gada balvas 2023 produktu dizaina kategorijas uzvarētāju — militāro transportlīdzekli «VR–1–FOX», kas izstrādāts un izgatavots Latvijā pēc Nacionālo bruņoto spēku pasūtījuma. Šis auto ir unikāls un apvieno sevī vieglā bagija manevrētspēju un apvidus auto izturību. Transportlīdzekļa konstrukcija ļauj pat bez specifiskām zināšanām ātri un vienkārši pielāgot transportlīdzekli dažādu uzdevumu veikšanai.

 

Jaunais dizainers Jurģis Grasmanis iepazīstinās ar krēslu «Median», ar ko viņš ieguvis pirmo vietu Japānas pilsētas Higašikavas un arhitekta Kengo Kumas rīkotajā «Kagu» dizaina konkursā. Jurģis studē RTU Industriālā dizaina bakalaura programmas 4. kursā. Dizainera pieeja ir meklēt neparastus tehniskos un konstruktīvos risinājumus, ko viņš ir iecerējis īstenot, veidojot pats savus produktus un sadarbojoties ar dizaina ražotājiem.

Vakara trešais runātājs būs uzņēmuma «Gamechanger Audio» dizainers Fricis Kalvelis. «Gamechanger Audio» rada pedāļus līdz šim nebijušiem audio efektiem, ko savos koncertos izmanto tādas leģendas kā «The Rolling Stones», «Rammstein», «Aerosmith», Džeks Vaits, Žans Mišels Žārs un daudzi citi. Mūzika ir «Gamechanger Audio» dibinātāju kaislība, un viņi ir apņēmušies izpētīt mūzikas elektronikas neatklātās teritorijas un radīt ierīces, kas palīdz attīstīt gan mūziķu, gan inženieru iztēli.

Programma

18.00–18.30

LDGB 2023 produktu dizaina kategorijas uzvarētāja, militārā transportlīdzekļa «VR–1–FOX» apskate

18.30–18.40

Latvijas Dizaina centra vadītājas Ditas Danosas ievadvārdi par Latvijas Dizaina gada balvas aktualitātēm

18.40–20.00

Produktu dizaina prezentācijas:

  • Edijs Ļaksa par militāro transportlīdzekli «VR–1–FOX»;
  • Jurģis Grasmanis par krēslu «Median»;
  • Fricis Kalvelis par «Gamechanger Audio» produktu dizainu.

20.00

Sarunas neformālā gaisotnē

 

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents. Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Vietu skaits ir ierobežots. Ieeja pasākumā — bez maksas. Reģistrācijas saite šeit.

 

«Dizaina atvasara» notiks «xcelsior dizaina telpā» Pārdaugavā Uzvaras bulvārī 9, kas ir tikšanās vieta profesionāļiem un īsteniem dizaina entuziastiem. 1912. gadā pēc arhitekta Reinholda Šmēlinga projekta celta kā skola, ēka joprojām veic savu misiju — izglītot un iedvesmot. Kā dizaina profesionāļi, tā entuziasti te gūs nepieciešamo informāciju un atbalstu, kā arī uzticamu un zinošu partneri projektu īstenošanai. Izstāžu telpas un dizaina bibliotēka palīdzēs rast jaunas idejas, bet «xcelsior» komanda — praktiskus risinājumus.

 

Pasākumu organizē Latvijas Dizaina centrs sadarbībā ar radošo industriju komunikācijas platformu FOLD un «xcelsior dizaina telpu». Pasākumu līdzfinansē Kultūras ministrija.

 

Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Darbu iesniegšana Latvijas Dizaina gada balvai 2024 būs atvēra divos periodos: rudens pieteikšanās notiks no 2023. gada 1. oktobra līdz 31. oktobrim un ziemas pieteikšanās — no 2024. gada 2. janvāra līdz 31. janvārim. Vairāk informācijas par balvu LDGB mājsalapā.

 

Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas «Jaunais Eiropas Bauhaus» oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas Dizaina centrs uztur radošo industriju komunikācijas platformu FOLD.