Publicitātes attēls

Nākamceturtdien, 31. maijā, Radošās darbības nedēļas «radi!2018» ietvaros LIAA Daugavpils biznesa inkubatorā norisināsies dizaina domāšanas praktiskais seminārs «No radošās kopienas uz radošo kvartālu?», kura ietvaros vietējie iedzīvotāji kopā ar ekspertiem dienas gaitā ģenerēs un prezentēs idejas radošā potenciāla attīstības vietas izveidei savā pilsētā. Daugavpils seminārs ir pirmais no četru «radi!2018» reģionālo pasākumu kopuma, un tajā bez maksas aicināti piedalīties pilsētas un reģiona jaunieši, uzņēmēji, pašvaldības un nevalstiskā sektora pārstāvji, kā arī citi interesenti.

Ziņas Fold 21. maijs, 2018

Radošās darbības nedēļa «radi!», kuras mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras nozaru attīstību un mijiedarbību, aktīvi iesaistot Latvijas iedzīvotājus dažādos kopā radīšanas, domāšanas un darīšanas pasākumos. Šogad «radi!» programmas galvenie pasākumi notiek dažādu Latvijas reģionu centros.

Sekojot pagājušā gada veiksmīgajai Daugavpilī notikušā semināra pieredzei un ņemot vērā iedzīvotāju atsaucību, pilsēta atkal ir izvēlēta par vienu no centrālajām reģionālo pasākumu norises vietām, kur turpināt attīstīt pērn aizsākto dizaina domāšanas ideju pielietošanu vispārējās dzīves kvalitātes un uzņēmējdarbības sekmēšanai.

«Lai veicinātu iniciatīvas, kas saistītas ar radošu starpnozaru uzņēmējdarbību, iedzīvotājiem ir nepieciešama ideju radīšanas un radošā potenciāla attīstības vieta. Kā viens no iespējamiem risinājumiem varētu kļūt radošā kvartāla izveide, kas sniegtu pilsētai pievienoto vērtību, bet uzņēmējiem un aktīviem cilvēkiem rastu vietu satikties un radoši izpausties. Tādejādi dizaina domāšanas praktiskajā seminārā, balstoties uz dalībnieku izstrādātajām idejām un projektiem, meklēsim atbildes un inovatīvus risinājumus šiem izaicinājumiem. Semināra galvenais mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar dizaina domāšanas metodēm, kas palīdzētu veiksmīgi īstenot idejas un projektus, ņemot vērā vietējās kopienas vajadzības un piesaistot tiem auditoriju, ko šīs dienas laikā aktīvi īstenosim,» komentē «radi!2018» projekta vadītāja Līva Stūrmane.

Semināru vadīs pieredzējuši dizaina domāšanas eksperti — nodibinājuma «Creativity Lab» dibinātāja Signe Adamoviča un uzņēmuma «Design Elevator» vadītājs Čārlzs Bušmanis. Signe ir Demola Latvia koordinatore un ikdienā strādā ar studentu komandu mentorēšanu un darbnīcu vadīšanu inovāciju projektos, kuru ietvaros tiek risināti uzņēmumu problēmjautājumi. Signe vada arī dizaina domāšanas apmācības dažādām mērķauditorijām privātajā un publiskajā sektorā, savukārt Čārlzs, kurš kā dizaina konsultants ir strādājis Šveicē, Nīderlandē un šobrīd arī Latvijā, ikdienā darbojas ar start–up, publiskā sektora un citiem uzņēmumiem un to pārstāvjiem, daloties ar savu dizainera pieredzi un palīdzot uzņēmumiem produktu un pakalpojumu attīstībā. Dizainu Čārlzs uztver kā instrumentu, ar ko iespējams jēgpilni risināt kompleksus izaicinājumus, veikt izpēti un prototipēt risinājumus, lai iegūtu labākos iespējamos rezultātus.

Nākamie reģionālie dizaina domāšanas semināri notiks Liepājā (12. jūnijā), Jelgavā (19. jūnijā) un Cēsīs (20. jūnijā).

 

Daugavpils praktiskais seminārs notiks 31. maijā no plkst. 9.30 līdz 17.30, Viestura ielā 2, Daugavpilī. Primārā norises valoda — angļu. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Apstiprināt dalību iespējams līdz 27. maijam, aizpildot reģistrācijas anketu.