Publicitātes attēls

Šī gada novembrī Kopenhāgenā jau tradicionāli norisināsies starptautiskais jauno uzņēmēju konkurss «Creative Business Cup» (CBC), kas ik gadu pulcē vairāk nekā 70 dažādu valstu dalībniekus no visas pasaules. Arī Latvijas IT un radošo industriju pārstāvji līdz 31. jūlijam ir aicināti pieteikties konkursa nacionālajai atlasei.

Ziņas Fold 14. jūnijs, 2018

Ikgadējā konkursa CBC mērķis ir atbalstīt radošas idejas, veicināt inovāciju attīstību un sniegt jaunajiem uzņēmējiem iespēju satikties ar investoriem, sasniedzot starptautisko tirgu un piesaistot finansējumu biznesa tālākai attīstībai. 20 labākie pašmāju dalībnieki augustā tiks aicināti prezentēt savas idejas klātienē Latvijas nacionālajā atlasē.No visiem pretendentiem konkursa žūrija izvirzīs piecus daudzsološākos jaunos uzņēmumus, kuri piedalīsies CBC nacionālajās fināla sacensībās augustā.

Pirmās vietas ieguvēju, kurš saņems vislielāko žūrijas atzinību, izvirzīs starptautiskajam finālam, lai jau novembrī pārstāvētu Latviju CBC konkursā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Jaunajiem uzņēmējiem tā būs iespēja ne tikai prezentēt savu ideju un produktu plašākai auditorijai un iegūt vērtīgus kontaktus, bet arī saņemt pieredzējušu mentoru palīdzību un ieteikumus, attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, kā arī piesaistīt investoru finansējumu un sacensties par galveno naudas balvu un prestižo 2018. gada uzvarētāja titulu.

Starptautiskā žūrija uzvarētājus izvēlēsies, vadoties pēc diviem būtiskiem kritērijiem — pirmkārt, uzņēmuma izstrādātajai biznesa idejai jābūt radošās kompetencēs balstītai un inovācijām ir jābūt neatņemamai konkrētā produkta vai pakalpojuma sastāvdaļai. Un, otrkārt, žūrija vērtēs arī jaunuzņēmuma darbības potenciālu starptautiskā kontekstā un to, cik liels ir biznesa idejas iespējamais tirgus un ilgtspēja. Būtiski, ka šogad līdzās nacionālajam uzvarētājam uz starptautiskā konkursa lielo finālu dosies arī otrās un trešās vietas ieguvēji.

«Ar pārliecību varu teikt, ka konkurss «Creative Business Cup» ir viena no labākajām iespējām, ko Latvijas jaunie uzņēmēji var izmantot, jo tas ļauj iziet starptautiskā platformā. Lielākā vērtība, ko esmu ieguvusi no dalības šajā projektā, ir pārliecība par sevi un sava produkta potenciālu. Tas man ir devis apziņu, ka pasaule ir daudz lielāka nekā varētu šķist un mūsu iespējas ir bezgalīgas. Tikai mēs katrs pats sev uzliekam robežas, cik tālu varam iet un ko spējam sasniegt. Atliek vien noticēt sev un pieteikties, jo visi konkursa dalībnieki neatkarībā no rezultāta jau ir ieguvēji,» komentē uzņēmuma «Gigi Bloks» dibinātāja un 2014. gada starptautiskā konkursa 2. vietas ieguvēja Ilona Viļuma.

CBC konkursa atlasi Latvijā organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubators sadarbībā ar «Jauno uzņēmēju centru ««Jobs&Society»». Konkursa partneri ir Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts. Līdz šim no Latvijas projektā piedalījušies tādi uzņēmumi kā «Vividly», «Connection Codes», «Drawies», «GIGI Bloks» un «Anatomy Next». Pagājušā gada starptautiskajā konkursā sevi pieteica vairāk nekā 5000 uzņēmumu no 70 pasaules valstīm, pārstāvot tādas radošās nozares kā mūziku, spēles, arhitektūru, modi, tehnoloģijas, filmogrāfiju, medijus,  mākslu u.c.

 

Lai pieteiktos CBC konkursam, līdz 31. jūlijam jāaizpilda tiešsaistes anketa. Papildu informācija par konkursu atrodama LIAA mājaslapā. Jautājumu gadījumā var sazināties ar nacionālā konkursa atlases organizatori Līvu Stūrmani: liva@juc.lv, +371 29265627.