«Plasma Pedal», «Gamechanger Audio». Publicitātes foto

Noslēdzoties starptautiskā jaunuzņēmumu konkursa «Creative Business Cup» Latvijas un Baltijas jūras reģiona fināliem, par dubultuzvarētāju atzīts pašmāju jaunuzņēmums «Gamechanger Audio». 27. novembrī tā pārstāvji finālā Kopenhāgenā kopā ar 70 valstu pārstāvjiem sacentīsies par galveno balvu — 15 000 eiro naudas prēmiju.

Ziņas Fold 26. oktobris, 2018

«Creative Business Cup» Latvijas un Baltijas jūras reģiona fināli norisinājās Rīgā 18. un 19. oktobrī foruma «New Realities. Creative Industries Forum» ietvaros. Divu dienu garumā pieci Latvijas uzņēmumi un pieci Baltijas jūras reģiona uzņēmumi prezentēja savus inovatīvos risinājumus un biznesa idejas. Žūrijā lēma, ka vislielākais potenciāls starptautiskajā tirgū piemīt mūzikas tehnoloģiju uzņēmumam «Gamechanger Audio», par kuru vairāk lasāms FOLD rakstā. Uzvarētāji ieguva arī «Northern Dimension Partnership on Culture» (NDPC) piešķirto naudas balvu 3000 eiro apmērā.

««Gamechanger Audio» ir viena no inovatīvākajām kompānijām, ar kuru pēdējā laikā ir sanācis iepazīties, un tas ir lielisks pierādījums tam, ka esam spējīgi piedāvāt augstas kvalitātes produktus un pakalpojumus starptautiskā līmenī. Tādi konkursi kā «Creative Business Cup» sniedz būtisku stimulu Latvijas inovatīvajiem uzņēmumiem attīstīt savus produktus un nākt klajā ar jaunām, radošām idejām un tikt pamanītiem ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Tas ir liels gods, ka Latvijas uzņēmums, kas ražo sava veida nišas produktu, var sasniegt tik pozitīvus rezultātus un sadarboties ar tādiem rokmūzikas grandiem kā Džeks Vaits, «U2», «Rammstein» u.c., palīdzot veidot labvēlīgu vidi investīcijām un nesot Latvijas vārdu pasaulē,» komentē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

Otro vietu «Creative Business Cup» Latvijas finālā ieguva virtuālā spēle «CheeksUp», kas ir palīgs logopēdiem un vecākiem skaņu izrunas uzlabošanai pirmsskolas vecuma bērniem,  savukārt trešajā vietā ierindojās 3D poligrāfijas ģipšu ražotājs «CastPrint», kas piedāvā inovatīvu pieeju lūzumu ārstēšanā. Uz Kopenhāgenu dosies arī otrās un trešās vietas ieguvēji.

«Creative Business Cup» Baltijas jūras reģiona finālā otro vietu un 2000 eiro naudas balvu ieguva Lietuvas uzņēmums «Interactio», kas nodrošina tulkošanas pakalpojumus mobilajās ierīcēs. Somijas uzņēmums «Myssy» ierindojās trešajā vietā un saņēma balvu 1000 eiro apmērā, lai turpinātu sava uzņēmuma attīstību, kura pamatā ir Somijas senioru radītu vilnas produktu tirdzniecība.

Atgādinām, ka «Creative Business Cup» ir Dānijā radies starptautisks, ikgadējs konkurss, kura mērķis ir atbalstīt inovatīvas idejas un veicināt to attīstību, pulcējot uzņēmējus no visas pasaules. Konkurss dod iespēju uzņēmumiem satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, apmainīties ar idejām, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, atrast finansējumu, kā arī iegūt atpazīstamību un pieredzi.

«Creative Business Cup» atlasi Latvijā organizēja LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar «Jauno uzņēmēju centrs «Jobs&Society»» un «Story Hub».