Publicitātes foto

«Kino Bize» dibinātā Antuāna Duanela kino skola izsludina pieteikšanos uz jaunu lekciju ciklu, kas būs veltīts dažādiem kino stiliem un viļņiem. Astoņās lekcijās jaunieši varēs iepazīties ar stilistiski interesantām kino parādībām, kas vērojamas dažādos laikos un vietās pasaulē. Nodarbības notiks katru otro ceturdienu no janvāra līdz maijam, pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

Ziņas Fold 5. janvāris, 2021

Gada sākumā nodarbības tiks organizētas tiešsaistē, bet tiklīdz noteikumi to atļaus — lekcijas atkal norisināsies kinoteātra «Kino Bize» telpās. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Pieteikšanās atvērta līdz 22. janvārim.

 

Viktors Freibergs par savas lekcijas tēmu izvēlējies sev mīļo absurditāti un grotesku ziemeļvalstu filmās, Daniela Zacmane stāstīs par Čehoslovākijas jauno vilni un tā saucamajām «screwball» komēdijām, Dārta Ceriņa par britu «jaunajiem un dusmīgajiem» režisoriem, kā arī «jauno Holivudu». Ar savdabīgām un, iespējams, mazāk zināmām kino vēstures parādībām — afrofutūrismu un Korejas jauno kino — jauniešus iepazīstinās Matīss Kaža un Adriana Roze. Lekcijas tiks papildinātas ar sarunām par filmām; pēc katras lekcijas klausītāji saņems arī teorētisko aprakstu, ieteikumus par lasāmo literatūru un filmām, kas jāredz.

 

«Kino Bize» bērnu un jauniešu programmas vadītāja Paula Bērziņa: «Mūsuprāt, būtiski ir ne tikai skatīties kino vai censties to veidot, bet arī izzināt tā vēsturi, dažādās tendences, aktualitātes un, protams, arī sarunāties par redzēto. Jauniešu lielā ieinteresētība par dažādiem aspektiem kino vēsturē un nozīmīgiem režisoriem, jautājumi un komentāri lekcijās vislabāk apstiprinājuši to, cik šīs tēmas ir aizraujošas.»

Nodarbību grafiks:

28. janvāris 17.00 — Dārta Ceriņa. Britu kino jaunais vilnis un jauno dusmas
11. februāris 17.00 — Viktors Freibergs. Absurditāte un groteska ziemeļvalstu kino
25. februāris 17.00 — Daniela Zacmane. Film Noir
11. marts 17.00 — Adriana Roze. Korejas jaunais kino
25. marts 17.00 — Daniela Zacmane. Čehoslovākijas jaunais vilnis
8. aprīlis 17.00 — Matīss Kaža. Afrofutūrisms
22. aprīlis 17.00 — Dārta Ceriņa. Jaunā Holivuda
6. maijs 17.00 — Daniela Zacmane. Screwball komēdijas

 

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties, rakstot uz kino@kinobize.lv. Abonementa cena uz visām nodarbībām ir 100 eiro. Vietu skaits ierobežots.