Režisore Anjēze Varda. Publicitātes foto

Kinoteātra «Kino Bize» organizētajā Antuāna Duanela kino skolā izsludināta pieteikšanās uz diviem jauniem kinolektorijiem — astoņām lekcijām jauniešiem par dažādiem kino aspektiem un lekciju ciklu pieaugušajiem par pieciem kino vēsturē nozīmīgiem režisoriem. Kino lekciju kurss jauniešiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem notiks reizi divās nedēļās, bet pieaugušajiem — reizi mēnesī. Mācības tiks uzsāktas janvāra beigās un noslēgsies maijā.

Ziņas Fold 17. janvāris, 2022

Kā norāda kino skolas organizatori, kopš tās dibināšanas 2019. gadā, vērojama arvien lielāka interese par padziļinātām kino zināšanām. Jauniešu atsauksmēs pēc iepriekšējā kinolektorija 80% atzīmēja, ka kopš nodarbību apmeklēšanas skatās vairāk filmu, 90% vairāk lasa par kino, savukārt 60% apsver iespēju nākotnē studēt kino mākslu.

 

Kinolektorijs jauniešiem «Astoņi aspekti» sastāv no astoņām lekcijām, kas aptvers kino vēsturē plašu laika, ģeogrāfisko un tematisko spektru. Lektorijs tiks uzsākts 27. janvārī ar Danielas Zacmanes stāstījumu par autorkino, nākamajās nodarbībās režisore Marta Elīna Martinsone pievērsīsies jauniešu seriāliem, Lāsma Bērtule iepazīstinās ar analogo kino, Dārta Ceriņa atklās jauniešiem Āfrikas maģisko reālismu, bet Alise Zariņa izvēlējusies tēmu par sievišķo skatienu. Žulijens Nuhums Kulibabi kā vērtīgu un intersantu parādību apskatīs īsfilmas, bet nobeigumā, 12. maijā, tiks apskatīts lēnais kino. Lekcijas papildinās sarunas par kino, slēgtie filmu seansi un aizraujoši mājasdarbi.

 

Pagājušā gada septembrī uz pirmo izsludināto pieaugušo lekciju ciklu tika saņemts tik liels pieteikumu skaits, ka tika izveidotas pat vairākas grupas. Šogad lekcijās tiks apskatīti kino vēsturē nozīmīgi režisori. Pirmajā nodarbībā, kas notiks 26. janvārī, kino pētnieks un lektors Viktors Freibergs izraudzījies stāstīt par Stenliju Kubriku, turpmākajās lekcijās Dārta Ceriņa pasniegs lekcijas par Anjēzi Vardu un Aloizu Brenču, bet Daniela Zacmane stāstīs par tādiem nozīmīgiem režisoriem kā Vitorio de Sika un Luijs Mals.

 

Kino skolas lekcijām iespējams pieteikties līdz 21. janvārim, rakstot uz kino@kinobize.lv. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots. Vairāk informācija par lekcijām un to norises laikiem — «Kino Bize» mājaslapā. Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.