Publicitātes attēls

Līdz 30. jūlijam ikviens interesents ir aicināts pieteikties bezmaksas apmācībām «Iepazīsti tehnoloģijas». Apmācības noritēs latviešu valodā, un to laikā vairāk nekā piecdesmit IT jomā strādājošu lektoru sniegs zināšanas mūsdienu aktuālajās tehnoloģijās, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes un interesi strādāt strauji augošajā tehnoloģiju nozarē. 

Ziņas Fold 2. jūlijs, 2021

Biedrības «Riga TechGirls» organizētās apmācības «Iepazīsti tehnoloģijas» notiks no šī gada 3. augusta līdz 28. oktobrim tiešsaistē ar pāris stundu garām lekcijām un semināriem divas reizes nedēļā. Turklāt tās būs iespējams noskatīties sev vēlamā laikā arī ierakstā. Kā norāda apmācību organizatori, šīs apmācības ir pirmais solis, lai plašāk izzinātu, cik daudz dažādu tehnoloģiju iespēju ir mūsdienās un kā tās var palīdzēt darbā jebkurā nozarē vai arī ieinteresēt pārkvalificēties darbam IT. Lekcijas sniegs vispārīgu ieskatu tehnoloģiju jomā, laužot stereotipu, ka IT ir tikai programmēšana.

 

Izglītības programma «Iepazīsti tehnoloģijas» tiek īstenota jau otro gadu. Tā tapusi sadarbībā ar Lietuvas partneriem «Women Go Tech» un ar «Google.org» atbalstu. Sekmīgi apgūstot apmācības, dalībnieki saņems sertifikātu. Apmācību absolventiem ir iespēja pieteikties arī mentoringa programmai, kurā pieredzējuši nozares eksperti palīdzēs saprast, kā šīs zināšanas turpināt attīstīt un pielietot.

 

Pagājušajā gadā apmācību programmā «Iepazīsti tehnoloģijas» piedalījās vairāk nekā 3700 dalībnieču no visdažādākajām nozarēm: skaistumkopšanas, farmācijas, medicīnas, finanšu sektora, izglītības un kultūras, nekustamo īpašumu un būvniecības nozares, mežzinībām, sociālās jomas, tirdzniecības, medijiem, personāla vadības, jurisprudences u.c. Programma tiek organizēta, lai iedvesmotu un atbalstītu dalībniekus — īpaši sievietes — pārkvalifikācijai un darba uzsākšanai IT nozarē, kā arī veicinātu viņu tehnoloģiju prasmes. Lai parādītu uzskatāmu piemēru, lielākā daļa «Iepazīsti tehnoloģijas» lektoru ir sievietes. Kā liecina «Riga TechGirls» iepriekšējo apmācību pieredze, tas daudzas dalībnieces iedrošinājis aktīvāk iesaistīties un brīvāk justies apmācību laikā.

 

Pieteikties apmācībām iespējams projekta «Iepazīsti tehnoloģijas» mājaslapā.