Attēls — BIAN

Ar Teodora Pārkera telpiskās skaņas radošo darbnīcu 17. augustā Liepājas «Dirty Deal Audio» studijā aizsāksies Baltijas Imersīvās Skaņas Tīkla (BIAN) izglītojošu pasākumu sērija Baltijas valstīs.

Ziņas Fold 13. augusts, 2021

Baltijas Imersīvās Skaņas Tīkls (BIAN) ir iniciatīva ar mērķi popularizēt imersīvās skaņas tehnoloģijas Baltijas valstīs, kā arī veicināt izglītojošus klātienes un tiešsaistes pasākumus par jaunajiem skaņas formātiem. Imersīvā skaņa ir revolucionārs trīsdimensiju audio formāts, kas piedāvā dabiskāku un visaptverošāku klausīšanās pieredzi mūzikā, kino, virtuālajā realitātē, videospēļu industrijā un citās nozarēs.

 

Telpiskās skaņas radošā darbnīca 17. augustā Liepājas «Dirty Deal Audio» studijā ievadīs BIAN tīkla organizēto izglītojošu pasākumu un citu aktivitāšu sēriju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. To vadīs Teodors Pārkers (Theodore Parker) — mākslinieks un pedagogs, kurš pārstāv Igaunijas Elektroniskās mūzikas biedrību. Viņš darbnīcā Liepājā iepazīstinās Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) studentus ar «ambisonics»  skaņas formāta principiem un praktisko pielietojumu.

 

Atšķirībā no citiem daudzkanālu skaņas formātiem, «ambisonics» formātā audio signāls nav piesaistīts konkrētam skaļrunim, bet var brīvi ceļot skaņas sfērā, kas tiek atkodēta konkrētās telpas skaļruņu izkārtojumā. Šāda signāla brīvība ļauj skaņražiem koncentrēties uz skaņas virzienu un kustību, nevis skaļruņu skaitu un izvietojumu. Liepājas «Dirty Deal Audio» ir vienīgā 17 +1 skaļruņu «ambisonic» studija Latvijā, kas rīko telpiskās skaņas koncertus, mākslinieku rezidences un izglītojošus pasākumus.

 

BIAN sadarbības tīkla ietvaros līdz 2021. gada nogalei plānotas arī projekta organizētas tikšanās un izglītojoši pasākumi kopā ar partneriem Tallinā, Tartu, Viļņā un Kauņā. Projektu atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma «Kultūra» un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Plašāka informācija par Baltijas Imersīvās Skaņas Tīkla aktivitātēm ir pieejama BIAN tīmekļvietnē.