Foto — Marika Latsone

Dabas koncertzāle atklāj 2021. gada pasākumu sērijas varoņus — invazīvās sugas —, ko šogad varēs iepazīt jaunā formātā, izstaigājot piecpadsmit vides objektus visā Latvijā un iepazīstoties ar izzinošiem materiāliem tiešsaistē, kā arī šī gada varoņiem veltīto koncertfilmu.

Ziņas Fold 15. novembris, 2021

Dabas koncertzāle sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi ir sagatavojusi piecpadsmit vides objektus, kas veido vienu lielu izziņas taku pa visu Latviju, kurā ikviens interesents varēs uzzināt vēl vairāk par izplatītākajām invazīvajām sugām. Katrs vides objekts būs aprīkotas ar QR kodu, kuru nolasot ar viedierīci, takas apmeklētājam atvēries video gids, kas stāsta par konkrēto invazīvo sugu, tās oriģinālo izcelsmes vietu, draudiem vietējām sugām un iespējām to apkarot.

 

Dabas aizsardzības pārvaldes direktors Andrejs Svilāns stāsta: «Invazīvās sugas ir ļoti neatlaidīgas, brīžiem uzmācīgas un pat draudīgas dzīvas būtnes. Tās spēj ātri augt un vairoties, tādējādi īsā laika sprīdī iekarojot plašas dabas teritorijas un mazinot Latvijas dabas daudzveidības bagātības.»

 

Vides objektus papildinās koncertfilma «Invasivus», kas tapusi uz salas Lielajā Baltezerā šī gada rudenī. Koncertfilma veltīta piecām visbiežāk sastopamajām invazīvajām sugām Latvijā. Dabas koncertzāles idejas autors, mūziķis Ingus Ulmanis saka: «Invazīvās sugas ir svešinieki, tomēr kaut kur ir to mājas, tāpēc mūzika šogad ir veidota saiknē ar invazīvo sugu izcelsmes vietām. Tas ir bijis liels izaicinājums mums kā mūziķiem atklāt Ziemeļamerikas indiāņu, tatāru, indiešu tautu raksturus un iekļaut tos savā mūzikā.»

 

Dabas koncertzāle un Dabas aizsardzības pārvalde savās tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu profilos drīzumā publicēs karti ar vides objektiem. Līdztekus Dabas koncertzāles komanda viedos izzinošas sarunas savā Facebook profilā gan ar zinātniekiem, gan mūziķiem, runājot par invazīvām sugām un šī gada Dabas koncertzākes tapšanas aizkulisēm. Sarunas pēc tam būs skatāmas arī pārējos Dabas koncertzāles sociālo tīklu kontos un Dabas aizsardzības pārvaldes sociālajos tīklos.

 

Dabas koncertzāles darbnīcas un koncertieraksts norisināsies tiešsaistē un būs pieejamas bezmaksas. Projekts tiek īstenots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Sekot līdzi Dabas koncertzāles jaunumiem iespējams projekta mājaslapā.