Publicitātes attēls

Ar mērķi stiprināt un attīstīt sociālo uzņēmējdarbību Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar «Luminor» banku izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam «Tam labam būs augt 2023». Šogad kopējais balvu fonds — finansējums sociālās biznesa idejas realizēšanai vai organizācijas attīstībai — ir 8000 eiro. Dalība konkursā ir bez maksas, un pieteikties iespējams līdz 20. septembrim.

Ziņas Fold 7. septembris, 2023

Konkursā «Tam labam būs augt 2023» aicināti piedalīties esošie un topošie sociālie uzņēmēji no visas Latvijas. Tie var būt uzņēmumi gan ar, gan bez sociālā uzņēmuma statusa, kā arī biedrības un nodibinājumi, kam nepieciešamas finansējums kādas jaunas idejas vai jau esoša projekta realizēšanai. Pietiekties aicinātas arī individuālas personas, kuras vēl tikai lolo savu sociālās uzņēmējdarbības ideju un meklē tai starta finansējumu. Konkursam var iesniegt biznesa ideju, kas atbilst sociālās uzņēmējdarbības būtībai un definīcijai — ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu un radīt labumu sabiedrībai.

 

«Ņemot vērā globālās aktualitātes, šogad konkursā ieviesta tematiskā kategorija — papildu punktus vērtēšanā iegūs tās idejas, kur piedāvātais produkts vai pakalpojums risina ilgtspējas jautājumus un ir vērsts uz dabas saudzēšanu un zaļo kursu. Šobrīd Latvijā dažādās jomās aktīvi darbojas 210 uzņēmumi, kam piešķirts sociālā uzņēmuma statuss, taču realitātē sociālās uzņēmējdarbības veicēju ir daudz vairāk. Konkurss «Tam labam būs augt» ir vērtīgs atbalsts un atspēriens jaunu sociālā biznesa ideju uzsākšanai un jau esošu organizāciju stiprināšanai,» skaidro Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (LSUA) vadītāja Regita Zeiļa.

 

Konkurss norisināsies trīs kārtās. Lai pieteiktu savu dalību, interesentiem līdz 20. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa. Konkursa otrajai kārtai tiks virzītas 25 spēcīgākās idejas, kuru autori piedalīsies apmācībās un apgūs pičošanas mākslu. Konkursa fināls notiks 12. oktobrī Rīgā, kur desmit finālisti kāps uz skatuves un piecās minūtēs prezentēs savu ideju konkursa žūrijai un tiešraides skatītājiem visā Latvijā. Konkursa tiešraide būs skatāma portālā «Delfi.lv», un arī skatītājiem būs iespēja balsot par savu favorītu. Noslēgumā divi labākie dalībnieki katrs saņems naudas balvu 4000 eiro apmērā. Uzvarētājus noteiks konkursa žūrija un tiešraides skatītāju balsojums. Konkursa nolikums — LSUA mājaslapā.

 

Prezentāciju konkurss «Tam labam būs augt» notiek jau ceturto gadu. Pērn tam pieteicās vairāk nekā 50 dalībnieku, un finālā uzvaru guva sociālais uzņēmums «GL Development», kas ražo funkcionālos apģērbus un aksesuārus bērniem ar kustību traucējumiem. Par otru uzvarētāju kļuva Branku jauniešu centrs «Tuvu» ar ideju Ozolniekos izveidot «Coffee Shop» — konteinera tipa kafejnīcu, kur jauniešiem iegūt pirmo oficiālo darba pieredzi un tādējādi atvieglot viņu iekļūšanu darba tirgū.

 

Konkursa «Tam labam būs augt» mērķis ir veicināt jau esošu sociālo uzņēmumu un jaunu sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstību, kā arī pastāstīt par šīm idejām plašākai sabiedrībai. Konkursa galvenais partneris ir «Luminor» banka. Pasākumu atbalsta labdarības veikalu tīkls «Otrā elpa», portāls «Delfi.lv» un Attīstības finanšu institūcija «Altum», līdzfinansējot tā norisi no Eiropas Savienības fondu resursiem (projekta numurs 9.1.1.3/15/l/001, ESF projekts «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai»).