Publicitātes attēls

Atvērta pieteikšanās šī gada «Balticlab» tīklošanās pasākumam, kas 12.–14. decembrī notiks Stokholmā. Tajā aicināti piedalīties 23–33 gadus veci uzņēmēji, radošo industriju profesionāļi, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi izglītībā, medijos vai kultūrā aktīvi Baltijas jūras reģiona valstu pilsoņi.

Ziņas Evelīna Ozola 17. oktobris, 2014

«Balticlab» ir iepazīšanās, ideju radīšanas un apmaiņas pasākums, kas piemērots tiem, kuri meklē domubiedrus, sadarbības partnerus, vēlas realizēt ambiciozas ieceres un ir gatavi jauniem pavērsieniem savā dzīvē. «Balticlab» notiks jau trešo reizi, un otro gadu pēc kārtas tajā piedalīties iespējams arī Latvijas iedzīvotājiem. Pagājušajā gadā starp 70 dalībniekiem tādu bija 16. Uz Stokholmu devos arī es un izmantoju izdevību beidzot iepazīties ar tiem latviešiem, lietuviešiem un igauņiem, kuru paveikto jau sen biju ievērojusi un apbrīnoju.

«Balticlab» ietvaros notiek virkne vērtīgu lekciju, meistarklašu un diskusiju, ir arī atsevišķas dalībnieku prezentācijas un ļoti, ļoti daudz ēdiena. «Balticlab» valda īpašs noskaņojums — ikviens ir atbraucis, lai iepazītos, tādēļ dalībnieki uz trim dienām noliek malā kautrību un savu sociālo statusu un kļūst neticami atsaucīgi. Jābūt gatavam desmitiem reižu stāstīt par sevi un arī ieinteresētam uzzināt, ar ko nodarbojas citi. Neizpaliek arī kaitinošas iepazīšanās spēles, kas atmasko pārāk uzcītīgos un satuvina skeptiķus.

Tomēr «Balticlab» nedēļas nogale decembrī ir tikai aisberga redzamā daļa — tai ir ilgstošs turpinājums pavasarī. Visiem dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja veidot starpdisciplināras komandas un strādāt pie idejām, kas nākotnē spētu stiprināt Baltijas jūras reģiona valstu sadarbību radošumā un inovācijās. Tas nozīmē daudzus braucienus uz ārvalstīm un visai nopietnu darbu. Jāpiebilst, ka visas ceļojumu izmaksas ir Zviedrijas institūta un Baltijas jūras valstu sekretariāta padomes apmaksāti, un dalībnieku ērtībām līdzekļi žēloti netiek.

Kaisa Kahu, Ketas Gūtmanes komunikācijas menedžere, ir viena no «Balticlab» dalībniecēm, kas izvēlējās piedalīties arī šajā turpinājumā un viņas pārstāvētā komanda «Frön» tika atzīta par uzvarētāju. Par «Balticlab» Kaisa saka: «Man tā ir jaudīga pieredze, kas atstājusi dziļu iespaidu. Dalībnieku dēļ, pieaicināto ekspertu dēļ, daudzo ceļojumu un personiskas izaugsmes dēļ. Kāds no dalībniekiem teica, ka tas ir kā vēlreiz studēt maģistrantūrā. No sākuma neko daudz nevarēju no programmas saprast, jo pieeja bija izteikti «soft» un zviedru stilā — tika akcentēts process, nevis rezultāti. Vēlāk stratēģija mainījās, tika noformētas komandas ar dažādām darbības sfērām, un mūsu «Frön» — biznesa attīstības aģentūra radošajām industrijām un modei — beigu beigās dabūja žūrijas balvu, jo mums ar stratēģiju un cipariem viss bija kārtībā. Mēs gribam modes eksportu Baltijas jūras reģionā palielināt par 20%. «Frön» joprojām ir kopā, novembrī brauksim uz «Kaospilot» apmācību Dānijā.» «Frön» komandā strādāja arī Andris Lekavičus (Andrius Lekavicius, Lietuva), Henrijs Veidenbaums (Henri Veidenbaum, Igaunija), Kaša Jezovska (Kasia Jezowska, Polija) un Vēra Pakala (Veera Pakala, Somija / Zviedrija).

Lai pieteiktos «Balticlab» tīklošanās pasākumam, līdz 2. novembrim jāiesūta CV un 500 vārdu garš savu interešu, darba un motivācijas apraksts angļu valodā uz e–pasta adresi balticlab@cbss.org. Piesakoties uz «Balticlab» tīklošanās nedēļas nogali Stokholmā, jāpatur prātā, ka vari tikt izvēlēts turpmākajām darba sesijām 2015. gada martā, aprīlī un maijā. Plašāka informācija pieejama «Balticlab» mājaslapā.