Eiropas Investīciju bankas logo

Sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursu rīko Eiropas Investīciju bankas institūts, kura mērķis ir atbalstīt inovatīvu ideju rašanos un apbalvot sociālās uzņēmējdarbības labās prakses piemērus. Pieteikšanās šī gada konkursam ir atvērta līdz 1. martam un finālisti savus projektus prezentēs noslēguma pasākumā 21. septembrī Rīgā.

Atbalsts Fold 20. februāris, 2017

Rīkojot sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursu, Eiropas Investīciju bankas (EIB) institūts izceļ Eiropas labākos sociālos uzņēmējus. Ikgadējais konkurss katru reizi tiek rīkots citā valstī ar mērķi atbalstīt uzņēmējus, kuri vēlas radīt sabiedrībā atpazīstamas un nozīmīgas sociālas, ētiskas vai vides vērtības.

Konkursa noslēgumā žūrija, kuru veido akadēmiskais personāls un biznesa pasaules pārstāvji, pasniedz četras godalgas. Projekti tiek iedalīti pamatkategorijā un izvēlētās tēmas kategorijā — 2017. gada tēma ir novecošanās. Abu kategoriju pirmās un otrās vietas ieguvēji iegūs naudas balvas 50 000 eiro un 20 000 eiro vērtībā.

Individuāli pieteicēji vai komandas var iesniegt uzņēmējdarbības priekšlikumus, kas ir īstenojami vienā vai vairākās valstīs. Sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursā var piedalīties bezpeļņas un komercorganizācijas, jaunie uzņēmēji, sociālie uzņēmumi, korporatīvās atbildības nodaļas jebkura lieluma uzņēmumos, nevalstiskās organizācijas, valsts vai pašvaldību uzņēmumi, kā arī universitāšu kopienas. Konkursā tiks noskaidrotas labākās inovatīvās iniciatīvas, kas cīnās pret sociālo izstumtību. Priekšlikumi var aptvert plašu tēmu spektru, sākot no izglītības, veselības aprūpes un jaunu darba vietu izveides, līdz pat inovatīvām tehnoloģijām, procesiem un sistēmām.

Konkurss norisinās divās daļās. 30. aprīlī EIB eksperti izziņos 15 finālistus, kuri mentoru vadībā varēs pilnveidot un pabeigt savus uzņēmējdarbības priekšlikumus. Noslēguma pasākumā finālisti prezentēs un aizstāvēs savus projektus žūrijas priekšā, kuras sastāvā būs sociālo inovāciju speciālisti. 2017. gada konkursa fināls notiks Latvijā un šis pasākums, kā norāda Finanšu ministrijas pārstāvji, būs «lieliska iespēja stimulēt sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu mūsu valstī».

 

Plašāka informācija par sociālās uzņēmējdarbības inovāciju konkursu atrodama Eiropas Investīciju bankas institūta mājaslapā, kur pieejama arī reģistrācijas forma. Pieteikšanās termiņš ir 1. marts.