Piespraude, Alise Tālberga. Publicitātes foto

No 24. marta līdz 15. aprīlim mākslas galerijā «Putti» notiks divu jauno laikmetīgo rotu mākslinieču Alises Tālbergas un Maijas Vītolas izstāde «Guļot nomodā».

Ziņas Fold 23. marts, 2017

Jauno laikmetīgo rotu mākslinieces Alisi Tālbergu un Maiju Vītolu vieno gan studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina nodaļas maģistrantūrā, gan arī aktīva darbība rotu mākslas nozarē. Abas autores jau iepriekš piedalījušās vairākās grupas izstādēs un konkursos, bet Alise Tālberga papildinājusi savas zināšanas un prasmes studiju apmaiņas programmā un praksē Barselonā.

23. marta vakarā mākslas galerijā «Putti» tiks atklāta abu kopīgā izstāde «Guļot nomodā». Tās mērķis ir «veicināt skatītāju pārdomas par metaforu un dzīves mācību pilno pasauli, ar kuru saskaramies jau bērnībā — pasaku valstību».

Caur simboliem atspoguļojot pasakās iekļauto informāciju un to interpretējot, autores aicina pievērst uzmanību cilvēka iekšējai pasaulei un gara vērtībām, kas, pēc mākslinieču domām, būtu jāsargā un jāattīsta. Izstādes «Guļot nomodā» scenogrāfija pārvērtīs galeriju «Putti» par atveidu telpai, kurā dzimst mākslinieču idejas un sapņi, kurā tie materializējas rotaslietās, uzburot rotu tapšanas stadijas sajūtas un atmosfēru. «Pastāv uzskats, ka rotaslietas dzīve sākas ar brīdi, kad tās jaunais saimnieks to ir izvēlējies par savu. Tas ir arī tas brīdis, kad sapnis tiek pārvērsts par realitāti,» vēstīts izstādes anotācijā.

Izstāde «Guļot nomodā» no 24. marta līdz 15. aprīlim skatāma mākslas galerijā «Putti», Peitavas ielā 5, Rīgā.