Foto — Lauris Aizupietis

Apgāds «Jumava» sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu «Viegli» laidis klajā Imanta Ziedoņa grāmatu «Krāsainas pasakas» angļu valodā, ko tulkojusi Ieva Lešinska. Grāmatas vizuālo noformējumu veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēji un studenti profesora Aleksandra Naumova vadībā.

Ziņas Fold 4. augusts, 2017

Imanta Ziedoņa «Krāsainas pasakas», kas paredzētas gan bērniem, gan pieaugušajiem, kopš pirmpublicējuma 1973. gadā pieredzējušas vairāk nekā 10 dažādus izdevumus latviešu valodā, kā arī vairākās svešvalodās, ieskaitot vācu, krievu, franču un bulgāru. Angļu valodā pasakas tulkojusi pieredzējusī tulkotāja Ieva Lešinska, kura autora daiļrades tulkošanas specifiku sasaista ar jaunības gados pieredzēto: «Imants Ziedonis ar savu dzeju, epifānijām, dokumentālo prozu — un, protams, pasakām — bija tas, kuru lasīja ar interesi un prieku — par to, kas un kā pateikts, bet arī par to, kas paslēpts zemtekstos. Skaidrs, ka zemtekstus mūsdienās vairs meklēs tikai vēsturisko nianšu pazinēji, taču tulkojot pavisam ignorēt tos arī nevar — ir jārada vismaz nojauta, ka varbūt viss nav gluži tik vienkārši, kā izskatās pirmajā acu uzmetienā.»

Visas 11 pasakas pirmo reizi ilustrējuši Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki un studenti, katrs izvēloties savu krāsu: Anita Rupeika Balto pasaku, Laura Krūmiņa Dzelteno pasaku, Dārta Stafecka Brūno pasaku, Vivianna Mara Staņislavska Zilo pasaku, Elīna Ģībiete Melno pasaku, Lote Vilma Vītiņa Sarkano pasaku, profesors Kristaps Zariņš Violeto pasaku, profesors Aleksandrs Naumovs Zaļo pasaku, Zane Zlemeša Pelēko pasaku, Dina Danosa un Rebeka Lukošus Dzintara pasaku. «Pasakas nav tik viegli ilustrējamas, tādēļ Imanta Ziedoņa krāsaino pasaku ilustrāciju veidošanas process bija ļoti radošs. Grāmatas ilustrācijām centāmies pievienot šī laikmeta smeķi. Katras ilustrācijas autoram bija iespēja parādīt savu krāsu, bet raibā pasaka apvienoja visus kopā,» sadarbību komentē Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs.

Grāmatu izdod apgāds «Jumava» sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu «Viegli» ar Eiropas Savienības programmas «Radošā Eiropa» atbalstu. To iespējams iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās un interneta grāmatu tirgotavās.