Publicitātes attēls

Šogad jau ceturto reizi pēc kārtas Latvijā tiek organizēts starptautiskais jauno uzņēmēju konkurss «Creative Business Cup», kura ietvaros žūrija izvēlēsies pašmāju inovatīvāko uzņēmumu, kas rudenī pārstāvēs valsti starptautiskajā radošo un starpdisciplināro industriju konkursa finālā Kopenhāgenā. Nupat izziņoti Latvijas pusfinālisti.

Ziņas Fold 11. augusts, 2017

«Creative Business Cup» ir globāla iniciatīva, kuras centrā jau tradicionāli ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot vairāk nekā 100 jaunuzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildus finansējumu sava biznesa tālākās izaugsmes veicināšanai. No visiem šogad saņemtajiem pieteikumiem, izvērtējot katra uzņēmuma spēju risināt sabiedrībai aktuālas problēmas, nacionālā žūrija sīvā dalībnieku konkurencē ir izvēlējusies 20 spēcīgākos pusfinālistus, kas jau nākamtrešdien, 16. augustā, prezentēs savas biznesa idejas klātienē.

Šī gada nacionālo pusfinālistu sarakstā ir ierindojušies jaunuzņēmumi «Zefirs concrete design», «3wk recycled», «Anatomy Next», «Bamboo Laser», «be–with», «CastPrint», «Crinkly Plate», «DronePlan», «Eco Buddy», «Ette Tete», «Gcard–online», «HackMotion», «Kurp.es», «MeadowMe», «Overly», «sCOOL», «Solfegio», «Sound School», «TreeHouse place», kā arī «Warm Grey Company», pārsteidzot žūriju ar virkni inovatīvām un perspektīvām biznesa idejām.

Pieci spēcīgākie uzņēmumi jau drīzumā piedalīsies īpašās meistarklasēs, lai sagatavotos Latvijas nacionālās atlases finālam 26. augustā, kura ietvaros pārliecinošākās biznesa idejas autors iegūs konkursa uzvarētāja titulu un 16. novembrī, «Global Entrepreneurship Week» laikā, dosies uz starptautisko «Creative Business Cup» finālu Kopenhāgenā. Šogad konkursa finālu apmeklēs arī nacionālās atlases otrās un trešās vietas ieguvēji, gūstot iespēju demonstrēt savus produktus, piesakot sevi tematiskajās sacensībās un veidojot jaunus kontaktus. Papildu tam oktobrī norisināsies arī interaktīva «BalticBootcamp» meistarklase Tallinā 15 labākajiem uzņēmumiem no visas Baltijas.

«Creative Business Cup konkurss paver iespēju Latvijas jaunuzņēmumiem sasniegt starptautisko auditoriju, parādīt sevi un novērtēt, kas aktuāls citās valstīs, kādi ir pašreizējie izaicinājumi un iespējas. Šis konkurss ir ne tikai orientēts uz inovācijām, bet arī akcentē starpdisciplināro sadarbību nozīmību. Tikai strādājot kopā, dažādu jomu profesionāļiem ir iespēja uz lietām paskatīties citādāk, lai spētu gūt panākumus un rastu atbildi uz jautājumiem «Kādu problēmu mana ideja/produkts atrisina? Kam tas ir svarīgs?», komentē Latvijas Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne.

Nacionālās žūrijas sastāvā ir 2014. gada projekta dalībniece un uzņēmuma «GIGI Bloks» dibinātāja Ilona Viļuma, Jauno uzņēmēju centra valdes loceklis Aivars Timofejevs, «ZGI Capital» investīciju direktors un Latvijas riska kapitāla asociācijas valdes loceklis Rūdolfs Krese, «TechHub» izpilddirektors Dāvis Suneps, Dānijas Kultūras institūta vadītājs Saimons Holmbergs, Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

Creative Business Cup konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar «Jauno uzņēmēju centrs «Jobs&Society»». Konkursa partneri ir Kultūras ministrija, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts.