Vizuālā identitāte — Madara Krieviņa

Topošais mākslas centrs «Zuzeum» aicina aktīvus jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kurus interesē mākslas procesi, izstādes un mākslas publicistika, pieteikties jauniešu programmai «Zuzeum 101». Pieteikumi tiek gaidīti līdz 20. martam.

Ziņas Fold 7. marts, 2018

Pirmais mākslas centra «Zuzeum» jauniešu programmas «Zuzeum 101» kurss ar nosaukumu «Kā uzrakstīt gleznu» sāksies 2018. gada aprīlī un noritēs sadarbībā ar bilingvālā grāmatžurnāla «Benji Knewman» redakciju. Kursa ietvaros jaunieši iepazīsies ar Zuzānu kolekciju, apmeklēs aktuālās izstādes, vērtēs to saturu un iekārtojumu, tiksies ar kuratoriem un izstāžu dizaineriem un kopā ar «Benji Knewman» redakcijas komandu izmēģinās roku paši sava drukāta žurnāla veidošanā.

Lai pieteiktu savu kandidatūru, līdz 20. martam interesentiem jāiesūta īss apraksts par sevi un savu motivāciju piedalīties «Zuzeum 101» programmā. Klāt jāpievieno mājasdarbs, kurā vizuāli izstāstīta sava mīļākā dziesma. Formāts ir brīvs — dziesmu var izstāstīt fotogrāfijā, video, gleznā, «instastory», GIF vai atrastā attēlā. Ziņa jānosūta «Zuzeum» Facebook lapā, uz e–pastu hello@zuzeum.com vai +371 26 444 097 (WhatsApp).

Zuzānu ģimenes dibināto mākslas centru «Zuzeum» atklās pēc dažiem gadiem Rīgā, Lāčplēša ielā 101. Tikmēr mākslas centra ēka jau šobrīd ir atvērta dažādiem publiskiem un privātiem pasākumiem. «Zuzeum» kodolu veidos Zuzānu kolekcija un kolekcijas šībrīža mājvieta, Mūkusalas Mākslas salons.

Zaigas Gailes biroja izstrādātajā projektā vispirms paredzēts uzcelt jauno apjomu «Zuzeum» aizmugurē — Zuzānu kolekcijas glabātuvi. Tikmēr bijušās Korķa fabrikas telpās iespējams rīkot izstādes un citus pasākums. Projekta otrajā kārtā notiks vēsturiskās ēkas rekonstrukcija un skulptūru dārza iekārtošana.

Nākotnē mākslas centrā «Zuzeum» plānots apmeklētājiem piedāvāt pastāvīgās mākslas ekspozīcijas un mainīgās izstādes, lekcijas, seminārus, koncertus, teātra un kino izrādes.

Aktualitātēm mākslas centra attīstībā un pasākumu programmai iespējams sekot līdzi «Zuzeum» Facebook lapā.