Attēls — Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija martā rīko divus praktiskus seminārus, kuru ietvaros būs iespējams uzzināt vairāk par jauno Sociālā uzņēmuma likumu, jauna SIA dibināšanu, esoša SIA pielāgošanu jaunā likuma prasībām, kā arī granta pieteikumu un biznesa plānu sagatavošanu «Altum» sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai.

Ziņas Fold 8. marts, 2018

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (LSUA) pārstāvji secinājuši, ka pēdējā gada laikā sociālā uzņēmējdarbība ir kļuvusi par aktuālu tematu visā Latvijā, tāpēc LSUA kopā ar sadarbības partneriem un uzņēmējiem ir organizējusi vairāk nekā 30 informatīvus un arī praktiskus pasākumus par sociālo uzņēmējdarbību dažādās Latvijas vietās. Divi praktiski semināri norisināsies arī šomēnes.

19. marts — Sociālā uzņēmuma likums un SIA dibināšana

19. martā plkst. 16.00–19.00 norisināsies seminārs, kura mērķis ir praktiskā un saprotamā veidā sniegt apmeklētājiem būtiskāko informāciju par Sociālā uzņēmuma likumu un SIA dibināšanu vai pielāgošanu atbilstoši jaunā likuma nosacījumiem. Semināra laikā tiks analizētas konkrētas situācijas, kā arī būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Semināra dalībnieki izskaidros, kā dibināt jaunu SIA un kādi dokumenti nepieciešami, lai SIA varētu pieteikties sociālā uzņēmuma statusam, kā arī to, kas jāņem vērā biedrībām un nodibinājumiem, dibinot SIA. Apmeklētāji uzzinās, kā formulēt sociālā uzņēmuma sociālos mērķus, lai tie atbilstu likuma prasībām, kādi ir Sociālā uzņēmuma likumā paredzētie atbalsta mehānismi un kā tos izmantot. Tiks apskatītas Sociālā uzņēmuma likumā noteiktās saistības un ierobežojumi, atskaišu sistēma, sociālā uzņēmuma statusa zaudēšana.

Semināru vadīs praktizējošs jurists ar pieredzi SIA dibināšanā un vadībā Jānis Veide, kā arī LSUA direktore Sociālā uzņēmuma likuma darba grupas locekle Madara Ūlande.

26. marts — biznesa plāna sagatavošana «Altum» atbalsta programmai

26. martā plkst. 16.00–19.00 norisināsies seminārs, kas ļaus gūt ieskatu biznesa plāna saturiskās un finanšu daļas sagatavošanā iesniegšanai «Altum» sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmai, analizējot praktiskas dalībnieku situācijas un jautājumus, kā arī sniedzot pieredzē balstītus ieteikumus biznesa ideju uzlabošanai.

Seminārā aplūkotās tēmas: nepieciešamie dokumenti granta pieteikuma iesniegšanai, to sagatavošana un noformēšana, biznesa plāna saturs un finanšu sadaļa (struktūra, aprēķini, biežāk pieļautās kļūdas), sociālās ietekmes veidlapa un tās aizpildīšana. Lektore pastāstīs, kādam jāizskatās biznesa plānam, lai būtu lielākas izredzes, ka «Altum» to apstiprinās.

Semināra lektore būs Madara Makare, projektu pieteikumu sagatavošanas un projektu ieviešanas eksperte ar lielu pieredzi dažādu finanšu instrumentu izmantošanā. Madara ir arī sociālā uzņēmuma «Hopp» dibinātāja. Viņas vadītais uzņēmums ražo īpaši pielāgotus trīsriteņus pieaugušajiem ar kustību traucējumiem, senioriem un bērniem.

 

Abu semināru norises vieta — fonda «Dots» lielā zāle, Alberta iela 13, Rīga. Dalības maksa vienā seminārā ir 35 eiro (LSUA biedriem — 20 eiro), bet abos — 60 eiro (LSUA biedriem — 35 eiro). Plašāka informācija pieejama LSUA mājaslapā.