Ilustrācija — FOLD

Latvijas Dizaineru savienība aicina dizaina profesionāļus, nozares jaunpienācējus un studentus līdz 27. augustam pieteikt dizaina darbus konkursam «Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2018». Tas noslēgsies šī gada oktobrī ar izstādi «Design Isle» Ķīpsalas izstāžu hallē.

Ziņas Fold 31. maijs, 2018

«Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā» ir ikgadējs konkurss, kas šogad notiek jau 11. reizi, un tiek rīkots ar mērķi veicināt vispārējus un individuālus komerciālos panākumus dizaina nozarē Latvijā, apzināt un popularizēt kvalitatīvākos dizaina darbus un to autorus, kā arī veicināt dizaineru profesionalitāti, izaugsmi un atpazīstamību. Konkursu organizē Latvijas Dizaineru savienība (LDS) sadarbībā ar Latvijas Republikas Patentu valdi, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameru un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību «BT1».

Konkursā aicinātas piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas darbojas dizaina nozarē — dizaineri, arhitekti un šo nozaru studenti, tostarp tie, kuri strādā vai studē ārzemēs, kā arī dizaina pasūtītāji. Tiks vērtēti arī ārpus Latvijas radītie darbi.

«Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2018» ietver profesionālo dizaina konkursu un tajā nominēto darbu izstādi, kā arī skolu un augstskolu konkursu «Skolu balva dizainā 2018».

Profesionālajā konkursā šogad ir četras kategorijas — Lietu dizains, kura tēma šogad ir Gaismas objektu (gaismas ķermeņu, lampu) dizains, Ārtelpu jeb vides dizains, Interjera dizains un Saziņas dizains, kura tēma ir Zīmes dizains.

Skolu un augstskolu konkursā darbus jāiesniedz šajās četrās kategorijās bez iedalījumiem. Skolu konkurss tiek rīkots, lai veicinātu un popularizētu  Latvijas profesionālo dizaina izglītību, sasaistītu to ar nozares attīstības aktualitātēm, apzinātu un novērtētu skolu mācībspēkus un to audzēkņu un studentu izcilību un viņu gatavību darbībai dizaina nozares tirgū.

 

Uzzināt vairāk par konkursa nosacījumiem un žūriju, kā arī pieteikt darbus iespējams LDS mājaslapā līdz 27. augustam. Pēc 20. augusta pieteikšanās maksa tiks paaugstināta. Konkursa darbu izstāde norisināsies no 2018. gada 5. oktobra līdz 7. oktobrim izstādes «Design Isle» laikā Ķīpsalas izstāžu hallē, Rīgā.