Publicitātes foto

Klajā nākusi automobiļu vēstures un industriālā mantojuma pētnieku Edvīna Liepiņa un Andra Biedriņa grāmata «Rīgas auto». Tas ir trešais, precizēts un papildināts, «Rīgas auto» izdevums, kas nonācis pie lasītājiem, rūpniecības un Latvijas industriālā dizaina vēstures interesentiem.

Ziņas Fold 20. jūlijs, 2018

Grāmatas «Rīgas auto» pirmais, un nu jau arī otrais izdevums, ir kļuvuši par bibliogrāfisku retumu un grāmatnīcu plauktos jau labu laiku vairs nav atrodami. Salīdzinot ar iepriekšējiem izdevumiem, šajā publicēts līdz šim plašākais materiāls par  Rīgas autobusu fabrikas RAF vēsturi. Papildināta informācija par autobūves pirmsākumiem Latvijā un leģendāro «Russo–Balt» automobili, kā arī unikālo Augusta Krastiņa automobili, tā meklējumiem Amerikā un restaurāciju Rīgā.

Grāmata ir vēstures liecībās balstīts stāstījums par automobiļu parādīšanos Latvijā un vairāk vai mazāk veiksmīgiem mēģinājumiem šeit būvēt spēkratus. Grāmatā lasītājs atradīs maz zināmus faktus par «velosipēdu karaļa» Aleksandra Leitnera 19./20. gs. mijā Rīgā izgatavotajiem automobiļiem, kā arī par autobūves pirmsākumiem Krievu–Baltijas vagonu fabrikā Rīgā un tur ražotajiem leģendārajiem «Russo–Balt» markas spēkratiem. Atsevišķas šī izdevuma nodaļas veltītas «Ford–Vairogs» veiksmes stāstam Otrā pasaules kara priekšvakarā un RAF markas spēkratu lielražošanai 20. gs. otrajā pusē, kā arī inženiera Andra Dambja novatoriskajiem elektriskajiem automobiļiem.

Grāmata «Rīgas auto» tapusi CSDD Rīgas Motormuzejam sadarbojoties ar Latvijas Industriālā mantojuma fondu. Tā nopērkama Rīgas Motormuzeja suvenīru veikalā.