Ilustrācija — Rūta Briede

Bērnu grāmatu izdevniecība «Liels un mazs» nominēta 56. Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus prestižajai balvai «Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs». Grāmatu tirgus norisināsies no 1. līdz 4. aprīlim.

Ziņas Fold 11. marts, 2019

Balva «Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs» tiks pasniegta septīto reizi, un ik gadu tai tiek nominētas izdevniecības no sešām pasaules daļām — Eiropas, Āzijas, Okeānijas, Āfrikas, Latīņamerikas un Ziemeļamerikas. Finālam no katra reģiona tiek izvirzīti pieci izdevēji. Ar «Liels un mazs» par labākā Eiropas bērnu grāmatu izdevēja titulu sacenšas izdevēji no Vācijas, Itālijas, Somijas un Portugāles. Par nominētajām izdevniecībām līdz 15. martam balso Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus reģistrētie dalībnieki.

Balsošanas rezultātus paziņos 56. Boloņas grāmatu tirgū Itālijā, kas norisināsies no 1. līdz 4. aprīlim. Starptautiskais Boloņas bērnu grāmatu tirgus ir pasaules nozīmīgākā bērnu grāmatniecības profesionāļu tikšanās, kurā šogad piedalīsies gan izdevniecība «Liels un mazs», gan citi Latvijas apgādi, kas strādās Latvijas nacionālajā stendā «Books to Fall For».

Izdevniecības direktore Alīse Nīgale informē, ka šī ir jau otrā reize pēc kārtas, kad «Liels un mazs» tiek nominēts prestižajai balvai, kuru piešķir, izceļot izdevēju augsto profesionalitāti, ar kādu tie iepriekšējā gadā īstenojuši inovatīvus un intelektuāli augstvērtīgus bērnu grāmatu projektus. «Mēs esam sasnieguši pusaudža vecumu — 2019. gada nogalē svinēsim izdevniecības 15. dzimšanas dienu, un šī atzinība ir kā lieliska dāvana no kolēģiem. Šķiet, ka tas solis, kas sperts pagājušajā gadā un pamanīts arī ārpus Latvijas, ir bijis virzienā uz aizvien organiskāku un ciešāku savienību starp grāmatas teksta un vizuālo valodu. Laba bērnu grāmata runā abās,»  saka izdevniecības galvenā redaktore, dzejniece Inese Zandere.

Izdevniecība «Liels un mazs» kopš darbības pirmsākumiem 2004. gadā attīsta Latvijas bērnu grāmatniecības nozari, īpaši uzsverot ilustrācijas nozīmi.

Īpaši izceļama sērija «Bikibuks», kurā ietilpst 101 kabatas formāta grāmatiņa — katrā atrodams viens latviešu autora dzejolis, ko ilustrējis kāds mūsdienu latviešu mākslinieks. Tāpat «Liels un mazs» regulāri iepazīstina latviešu lasītājus ar izcilu pasaules bērnu literatūras darbu tulkojumiem. Kopš 2014. gada attīstās arī «Liels un mazs» izdoto grāmatu tulkošana un izdošana pasaulē — teju 40 tulkojumi iznākuši 14 pasaules valodās.

Savukārt šonedēļ, no 12. līdz 14. martam, «Liels un mazs» piedalās Latvijas nacionālajā stendā Londonas grāmatu tirgū.

Vairāk par «Liels un mazs» aktivitātēm un izdotajām grāmatām var uzzināt izdevniecības mājaslapā.