Vāka ilustrācija — Elīna Brasliņa

Bērnu grāmatu izdevniecība «Liels un mazs» laidusi klajā Elīnas Brasliņas zīmēto komiksu «Runājošie suņi», kas veidots pēc animācijas studijā «Atom Art» tapušās režisora Edmunda Jansona filmas «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» motīviem.

Ziņas Fold 30. augusts, 2019

Stāsts par bērnu un Maskačkas runājošo suņu kopīgajiem piedzīvojumiem sākās ar rakstnieces Luīzes Pastores grāmatu «Maskačkas stāsts», kas 2013. gadā ar Reiņa Pētersona ilustrācijām iznāca izdevniecībā «Neputns» un ieguva Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī ir tulkota angļu valodā. Stāsta iedvesmota, šī gada sākumā uz ekrāniem nonāca programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» ietvaros tapusī Edmunda Jansona pilnmetrāžas animācijas filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi», kas 1. septembrī piedzīvos televīzijas pirmizrādi. Nu filmas māksliniece Elīna Brasliņa uzzīmējusi arī komiksu «Runājošie suņi». Atšķirībā no filmas, komiksā notikumiem var sekot no Maskačkas runājošo suņu skatupunkta.

«Elīna Brasliņa ir ilustrācijas raķete — ātra, precīza un žilbinoši talantīga. Var uzzīmēt it visu, sākot no melna suņa tumsā un beidzot ar krāsainiem džungļiem, kas šobrīd vēl tikai atrodas kāda rakstnieka fantāzijā. Viņas izkoptais rokraksts nekad nekļūst garlaicīgs, jo viņa allaž tam pievieno negaidītus ilustrācijas paņēmienus. Par radītajām ilustrācijām saņēmusi vairākas balvas, tostarp arī Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā,» Brasliņas darbu komentē «Liels un mazs» direktore Alīse Nīgale.

Komiksa spraigais sižets, Elīnas Brasliņas asprātīgās un detaļām bagātās ilustrācijas un īsie dialogi, kurus no filmas scenārija, ko uzrakstīja Līga Gaisa, komiksam adaptēja redaktore Sanita Muižniece un rakstniece Inese Zandere, attīstīs bērnu iztēli, kā arī teksta un vizuālo lasītprasmi. Ar grāmatu «Runājošie suņi» izdevniecība «Liels un mazs» atsāk latviešu autoru un mākslinieku veidotu komiksu kā bērnu grāmatniecībā nozīmīga žanra izdošanu. Grāmata «Runājošie suņi» lasāma pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Komiksu «Runājošie suņi» iespējams iegādāties «Liels un mazs» birojā Tērbatas ielā 49/51–12, izdevniecības interneta veikalā, kā arī Latvijas lielākajās grāmatnīcās. Tā izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un «Arctic Paper».