Publicitātes attēls

Iedvesmojoties no iepriekš paveiktā un gatavojoties jaunai desmitgadei, šogad «radi!» no atsevišķu pasākumu cikla kļūs par aktivitāšu kopumu radošo industriju popularizēšanai, kas izvērsts visa gada garumā. Bet jau nākamgad startēs arī «radi!» radošās izaugsmes akadēmija, kur ikviens interesents varēs iegūt vērtīgas zināšanas un iedvesmu savu projektu īstenošanai.

Ziņas Fold 28. oktobris, 2020

«Desmit gadi nozarē ir pietiekami ilgs laiks, lai varētu atskatīties uz paveikto un kalt nākotnes plānus, veidojot vēl ciešāku sadarbību ar radošo industriju profesionāļiem, ekspertiem un auditoriju. Šo desmit gadu laikā «radi!» ir izaudzis no radošuma nedēļas dažādām mērķauditorijām līdz pasākumu ciklam Latvijas reģionu pilsētās un mazpilsētās. Bet mēs gribam augt vēl tālāk un auglīgāk! Tāpēc mūsu jaunais koncepts paredz, ka turpmāk «radi!» būs iniciatīva radošo industriju izcilāko produktu un pakalpojumu izcelšanai, visu gadu piedāvājot dažādas aktivitātes nozares attīstībai, kā arī vienlaikus iniciējot projektus, kuru centrā ir iedzīvotāju vajadzības,» stāsta Līva Stūrmane, iniciatīvas «radi!» organizatoru «Creativity Lab» valdes locekle.

 

Ņemot vērā Covid–19 izplatību, organizatori plāno retrospekcijas aktivitātes īstenot galvenokārt tiešsaistē, vienlaikus ieskicējot taustāmas tuvāko divu gadu aprises. Izveidota jauna «radi!» mājaslapa un vizuālā identitāte, un iniciatīva piedalās arī sadarbības platformas «Demola Latvia» 2020. gada rudens sezonā, sniedzot studentiem iespēju pētīt radošo industriju sektoru un pēdējo gadu aktualitātes tajā. Novembra sākumā notiks retrospektīvs pasākums, lai atskatītos uz desmit gados paveikto un turpmāk plānoto, pulcējot Iniciatīvas «radi!» sākotnējos iniciatorus un partnerus.

 

 

Savukārt 2021. gada maijā sadarbībā ar Ziemeļu dimensijas kultūras partnerību Latvijā tiks aizsākta «radi!» akadēmija — piecu dienu apmācību cikls radošo industriju un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par tādām tēmām kā dizaina domāšanas metodes, pakalpojumu dizaina metodes, pārmaiņu vadība un līderība, stratēģiskā komunikācija, kultūras eksports un radošā uzņēmējdarbība, jauno tehnoloģiju izmantošana kultūras jomā u.c. Iniciatīvas «radi!» akadēmijā būs iespējams piedalīties ne tikai Rīgā, bet arī reģionos, kur, balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, vērojama vislielākā iedzīvotāju interese par radošajām industrijām.

 

«Radošums ir viena no galvenajām nākotnes sabiedrības prasmēm, kas būs sevišķi aktuāla izaicinājumiem pilnās situācijās; pievienojot drosmi un pašpārliecinātību, tas var izrādīties ļoti veiksmīgs līdzeklis grūtību pārvarēšanai. Tiesa, neiztiekam arī bez zināma riska: pūles var izrādīties veltīgas, ja valstiskā mērogā netiksim galā ar tik elementāru problēmu kā statistikas datu trūkumu, kas kavē izprast radošo industriju jomas ietekmi uz ekonomiku. Liels drauds radošajām industrijām šobrīd un to attīstībai nākotnē ir briestošās izmaiņas nodokļu politikā,» izaicinājumus iezīmē Līva Stūrmane.

 

Iniciatīva «radi!» savā jaunās desmitgades darba cēlienā turpinās akcentēt radošo industriju, dizaina domāšanas un partnerību lomu un pienesumu, kā arī meklēt arvien jaunas iespējas un risinājumus tādu nākotnes izaicinājumu kontekstā kā darba tirgus, nākotnes prasmes, tradicionālās industrijas un to mijiedarbība, sociālā labklājība, vide, dzīves kvalitāte, degradēto teritoriju atdzimšana, zināšanu ekonomika.

 

Iniciatīvas «radi!» jaunumiem iespējams sekot līdzi tās mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos: Facebook, Twitter un YouTube. Iniciatīvu «radi!» rīko nodibinājums «Creativity Lab», un tā tiek finansēta ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.