Publicitātes attēls

Iezīmējot nozīmīgu posmu jaunuzņēmumu vides attīstībā, 17. jūnijā atklāta Latvijas jaunuzņēmumu datubāze. Paši idejas radītāji ir pārliecināti, ka šāda datubāze turpmāk ļaus izmērīt nozares strauji augošo pienesumu valsts ekonomikai un labklājībai. Projekts īstenots, pateicoties jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībnieku iniciatīvai un brīvprātīgajam darbam.

Ziņas Fold 18. jūnijs, 2021

Šī ir pirmā tik aptveroša līmeņa datubāze, kuras aktīvā tapšanā un datu apkopošanā iesaistījušies paši ekosistēmas dalībnieki, paužot cerību, ka datubāzes turpmākā attīstība tiks atbalstīta arī valstiskā līmenī. Datubāze šobrīd iekļauj lielāko daļu jaunuzņēmumu, kuri apliecinājuši savu darbību un attīstību vismaz pēdējo divu gadu laikā. Tajā atrodama informācija par jaunuzņēmuma dibināšanas gadu, biznesa modeli, saimnieciskās darbības sektoru un piesaistīto investīciju apjomu, kā arī informācija par jaunuzņēmuma apgrozījumu, darbinieku skaitu un valstij nomaksāto nodokļu apjomu.

 

Projekta veidotāji ir pārliecināti, ka šāda jaunuzņēmumu datubāze ir attīstītas ekosistēmas svarīga sastāvdaļa, kas turpmāk kalpos par vērtīgu informācijas ieguves avotu gan valstiskā, gan starptautiskā līmenī. Datubāzē esošā informācija būs pieejama ikvienam, taču īpaši vērtīga būs plašsaziņu līdzekļiem, investoriem, potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī valsts iestādēm. Datubāzē esošie dati ļaus sekot līdzi dažādām izmaiņām un tendencēm, plānojot nepieciešamo atbalstu jaunuzņēmumu vides attīstībai Latvijā.

 

«Nav noslēpums, ka datu nozīme mūsdienu tehnoloģiju laikmetā kļūst aizvien būtiskāka. Neviltots prieks redzēt, ka beidzot arī Latvijas jaunuzņēmumu vidē datu jautājums ticis sakārtots ar uzticama, aktuāla risinājuma palīdzību. Un jo īpaši liels gandarījums, ka projekts ticis realizēts, pateicoties ekosistēmas dalībnieku pašu iniciatīvai un brīvprātīgajam darbam,» atzīmē jaunuzņēmuma «Jeff App» dibinātājs un Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas «Startin.LV» valdes loceklis Toms Niparts.

 

Līdzīgu gandarījumu pauž Agnese Veckalne, jaunuzņēmuma «Edurio» operacionālā vadītāja un «Startin.LV» valdes locekle, norādot uz lielo atsaucību no jaunuzņēmumu puses, kas piedāvājuši savu palīdzību datubāzes izstrādē: «Ar šo datubāzi mēs gribējām arī parādīt, ka ir iespējams uztaisīt kaut ko tik nozīmīgu ar minimāliem resursiem, kamēr vien ir cilvēki ar lielu degsmi, kuri vēlas atbalstīt ekosistēmas attīstību.»

 

«Latvijas jaunuzņēmumu videi sekoju līdzi jau sen un biju ievērojis, ka tai nav vienotas datubāzes. Līdz šim visi mēģinājumi tādu datubāzi izveidot bijuši neveiksmīgi. Tieši tādēļ pievienojos «Startin.LV» aicinājumam kopīgiem spēkiem to izveidot,» uzsver uzņēmuma «Snapio» dibinātājs Jānis Grīslis, kurš, palīdzot ar sava uzņēmuma resursiem, arī pats iesaistījās datubāzes izstrādē.

 

«Šīs datubāzes palaišana ir ļoti priecīgs notikums, īpaši tagad, kad Latvijā jau dzīvo pirmais «vienradzis» — «Printful» —, un visa pasaule ar vēl lielāku interesi skatās uz mūsu jaunuzņēmumu ekosistēmu. Taču īpaši svarīgi ir šo datubāzi regulāri uzturēt, jo informācija strauji noveco un zaudē savu aktualitāti. Tā ir liela atbildība, ko Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija ir gatava uzņemties un šo procesu koordinēt. Datubāzē esošo informāciju plānojam atjaunot reizi ceturksnī,» atklāj Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas izpilddirektore Olga Barreto–Goncalvesa.

 

Turpmākie datubāzes attīstības soļi ietver plašu datu vākšanu par Latvijā esošajiem jaunuzņēmumiem, ievākto datu tipu paplašināšanu un datubāzes integrēšanu atbildīgo valsts iestāžu un citu jaunuzņēmumu ekosistēmā iesaistīto dalībnieku dienaskārtībā. Ar datubāzi iespējams iepazīties «Startin.LV» mājaslapā.